IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, RADOŚCI – 19.03.2023 r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Radości /Laetare/. Kościół święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Ojciec święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17.00

Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych można składać w zakrystii.

4. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Msza św. o godz. 7.00.

5. Zapraszam na nabożeństwa stałe:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam młodzież.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 7.30

6. Trzecia nauka przedślubna odbędzie się w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. Katecheza dorosłych – w czwartek o 18.00 na probostwie.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci.

9. Zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po Drodze Krzyżowej, a schola parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o 11.00 na chórze.

10. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. O godz. 8.00 Msza św. w int. dzieci poczętych, a nienarodzonych, których życie jest zagrożone – o prawo do życia. O godz. 17.00 Msza św. w int. ks. Tadeusza Adamczyka w 2 rocznicę śmierci.

11. Od sobotniej Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje. Poprowadzi je o. Arkadiusz Sitko, werbista z Nysy. Plan znajdziemy w gablotce, Wiesiadniku i na naszej stronie internetowej. Zachęcam, aby aktywnie w nich uczestniczyć.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wodzisławskiej 25 – 79 /nieparzyste/ i ul. Ładnej.

13. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek od 16.00 – 18.00. Zapraszam dzieci do skorzystania i dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą. Następny raz Świetlica będzie czynna w środę po świętach, 12.04.

14. Z okazji Jubileuszu 125-lecia naszego kościoła parafialnego ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „NASZ ŚWIĘTY PATRON”. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

15. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie organizuje 2-dniową wycieczkę do Warszawy w dniach 9-10 maja. Koszt to 350 zł. Szczegółowe informacje i zapisy o członkiń zarządu.

16. Wielkopostny dzień skupienia dla samorządowców odbędzie się w sobotę 1 kwietnia w godz. 10–14. Miejsca, program dnia skupienia i sposób zapisu dostępne są na stronie internetowej archidiecezji katowickiej w zakładce: „Zapowiedzi”.

17. W Niedzielę Palmową 02.04 w katedrze odbędzie się spotkanie młodych. Początek o godz. 14.00. Zachęcam całą młodzież do udziału. Niech będzie to święto radości młodego Kościoła.

ZAPROSZENIE MŁODZIEŻY NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MŁODYCH DO KATEDRY CHRYSTUSA KRÓLA W KATOWICACH – Przeczytaj: zaproszenie dla młodych_2023

18. Parafia św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz parafia Ewangelicko-Augsburska w Żorach zapraszają do swoich kościołów 24 i 25 marca o godz. 17.00 na I edycję Międzynarodowego Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej w Żorach. Więcej informacji na temat uczestników koncertu można uzyskać na stronach internetowych parafii gospodarzy oraz stronie organizatorów: www.pasyjne.zory.pl.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • druga część miarki na Wielki Post
  • jak zmierzyć się ze sobą w Wielkim Poście i dlaczego Triduum Paschalne dotyczy każdego człowieka

Polecam: marcowy Wiesiadnik i Paschaliki Wielkanocne w cenie 9 zł.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading