III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.03.2024 r.

1. Dziś już III Niedziela Wielkiego Postu. Warto zapytać siebie: jak wykorzystuję ten szczególny czas w tym roku? Czy podjąłem uczciwą, rzetelną pracę nad sobą? Co udało mi się już wypracować? Czy pamiętam, że przez Wielki Post mam przygotować się na najważniejsze chrześcijańskie święta?

Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

3. Nabożeństwa wielkopostne:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15
  • Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17.00.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.

Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Msza św. w int. Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły z okazji patronalnego święta św. Kazimierza będzie odprawiona jutro, w poniedziałek, o godz. 9.00

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas VII.
  • Godzina Święta i okazja do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Druga nauka przedślubna będzie się w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 w tym dniu o uświęcenie duchowieństwa i o nowe powołania, a po tej Mszy nabożeństwo pierwszo czwartkowe.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, a podczas niej modlić się będziemy w intencji Kobiet naszej Parafii z okazji Dnia Kobiet.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o 10.00 – w salkach parafialnych, Schola Parafialna jutro, w poniedziałek o 14.45 na chórze, a ministranci i kandydaci w piątek po Drodze Krzyżowej.

10. W przyszłą niedzielę – IV niedzielę Wielkiego Postu, Niedzielę Radości – podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 57 – 121 /nieparzyste/.

12. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 17 – 20 marca. Zarezerwujmy sobie czas, aby aktywnie w nich uczestniczyć.

13. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam dzieci do skorzystania i dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

14. Sołtys Sołectwa Mszana będzie pobierać I ratę podatku od nieruchomości i rolnego oraz opłatę od posiadania psów: od jutra 4 do 15 marca, w godzinach 8.00 – 15.00, a w piątki do 14.00 w Sali Ślubów na parterze Urzędu Gminy. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą.

15. W najbliższy piątek, 8 marca, o godz. 18.00 w katowickiej katedrze, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, rozpoczną się Rekolekcje „Oddanie 33″. Są to rekolekcje z tekstami wybitnych postaci Śląskiego Kościoła: Ks. Franciszka Blachnickiego, Ks. Kardynała Augusta Hlonda, bł. Księdza Jana Franciszka Machy oraz siostry Dulcissimy. Można je rozpocząć i przeżywać indywidualnie. Materiały na kolejne dni rekolekcji będą dostępne na stronie Gościa Niedzielnego.

16. Kolejna V Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin do Lourdes odbędzie się w dniach 7 -12 września 2024. Bliższe informacje na plakacie w gablotce

17. Międzynarodowy koncert uwielbieniowy – „Powstań i Świeć” w wykonaniu Hillsong London Worship & NiemaGOtu odbędzie się w Arena Gliwice w środę 6 marca Szczegółowe informacje w gablotce.

18. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. informuje o naborze wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu Aktywny samorząd. Bliższe informacje w gablotce i w formie elektronicznej poprzez platformę systemu SOW.

19. Wielkopostny Dzień Skupienia Parafialnych Zespołów Charytatywnych Caritas dekanatu Jastrzębie Zdrój odbędzie się w poniedziałek 11 marca 2024 r. w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Ruptawie. Początek o godz. 9.00.

20. Koło Gospodyń Wiejskich w Mszanie zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Kobiet w czwartek 7 marca o godz. 16.00 w sali GOKiR w Mszanie. Prosi się o potwierdzenie swojego przybycia.

21. Caritas Archidiecezji Katowickiej zaprasza do udziału w międzynarodowym projekcie stażowym dla osób od 18 do 29 roku życia, które nie pracują i nie uczą się w trybie stacjonarnym. Staże organizujemy we współpracy ze zgromadzeniem Sióstr św. Jadwigi w Niemczech. W ramach stażu organizowane są kursy językowe, szkolenia, podnoszenie kompetencji, aktywizacja społeczno-zawodowa, możliwość podjęcia pracy. Projekt jest realizowany zgodnie z indywidualnym planem działań uczestnika m in. na stanowiskach: pomocnik opiekuna osoby starszej; pracownik świetlicy; pracownik gospodarczy. Projekt jest finansowany ze środków unijnych. Każdy uczestnik stażu otrzyma stypendium stażowe w wysokości 3 tyś zł. Przez cały okres udziału w projekcie uczestnicy będą pod opieką opiekuna polskiego, a podczas pobytu za granicą także niemieckiego opiekuna stażu. Szczegółowe informacje w poniższym linku: https://sprawni-on.pl/staz-praca-niemcy/

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• o dobrej spowiedzi, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia

 

Polecam: nowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny, Gość Extra oraz drugi numer wydawanego przez GN dwumiesięcznika Historia Kościoła, w którym m. in. o celibacie w Kościele, o siostrze Damascenie z Rybnika, o tajemniczym widzeniu Hitlera i zapowiedzi wielkiej wojny, o konflikcie Napoleona z Piusem VII, o średniowiecznej debacie o spowiedzi.

 

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading