II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu naszego duchowego odnowienia i nawrócenia. Wykorzystujmy okazje do pełnienia uczynków miłości względem Boga i ludzi.

Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby archidiecezji.

3. Nabożeństwa wielkopostne:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.

Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Nabożeństwa stałe:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.

5. Pierwsza z nauk przedślubnych będzie w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

6. Msza św. za Solenizantów lutego będzie w czwartek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w piątek po porannej Mszy św.

9. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – podczas niej poświęcone zostaną dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św. ich Skarbce.

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 16.00, a Dzieci Maryi w sobotę o 10.00 – w salkach parafialnych. Schola Parafialna jutro, w poniedziałek o 14.45 na chórze, a ministranci i kandydaci w piątek po Drodze Krzyżowej.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 1 – 55 /nieparzyste/

12. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 17 – 20 marca. Zarezerwujmy sobie czas, aby aktywnie w nich uczestniczyć.

13. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam dzieci do skorzystania i dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

14. W środę 3 kwietnia w kościele NSPJ w Zdroju ks. bp Adam Wodarczyk będzie udzielał sakramentu bierzmowania m. in. naszej młodzieży. Gdyby ktoś z dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, chciałby go przyjąć – to proszę o zgłoszenie się do mnie w tym tygodniu.

15. Kolejna V Archidiecezjalna pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin w 100. rocznicę powstania archidiecezji katowickiej pod hasłem „pielgrzymi nadziei” do Lourdes odbędzie się w dniach 7 -12 września 2024. Bliższe informacje na plakacie w gablotce.

16. Wczoraj 24.02. odbyły się święcenia diakonatu. Nowymi diakonami naszej archidiecezji są: Paweł Dąbrowski z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Mateusz Ochojski z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach i Adam Zając z parafii św. Józefa w Mysłowicach-Krasowach. Pamiętajmy w modlitwie o nowych Diakonach i o nowych powołaniach.

17. Międzynarodowy koncert uwielbieniowy – „Powstań i Świeć” w wykonaniu Hillsong London Worship & NiemaGOtu odbędzie się w Arena Gliwice w środę, 6 marca. Szczegółowe informacje w gablotce.

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o roli, jaka bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła

Polecam: nowy Wiesiadnik, Mały Gość Niedzielny oraz Gość Extra

Za tydzień będzie do nabycia drugi numer wydawanego przez GN dwumiesięcznika Historia Kościoła, w którym m. in. o celibacie w Kościele, o siostrze Damascenie z Rybnika, o tajemniczym widzeniu Hitlera i zapowiedzi wielkiej wojny, o konflikcie Napoleona z Piusem VII, o średniowiecznej debacie o spowiedzi.

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !

Loading