III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 01.05.2022 r.

1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna kończy Tydzień Miłosierdzia i rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do częstej lektury i rozważania słowa Bożego zawartego w Piśmie św., do lektury indywidualnej, ale też w gronie rodzinnym.

Rozpoczynamy też dzisiaj miesiąc maj, poświęcony czci NMP. Zapraszam na nabożeństwa majowe – dzisiaj o 15.30, w poniedziałek o 7.30, od środy do piątku o 17.30, a w sobotę o 16.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Caritas naszej archidiecezji. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje.

3. We wtorek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o 7.00; 9.00 i 11.00. Podczas Mszy św. o godz. 16.00 bp Adam Wodarczyk udzielać będzie sakramentu bierzmowania naszej młodzieży klas VIII. Próba przed bierzmowaniem jutro, w poniedziałek, o godz. 10.00.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam ubiegłoroczne dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Godzina Święta, Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 20.00 – 21.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o 7.30.

5. W środę przypada wspomnienie św. Floriana, patrona naszej katowickiej archidiecezji. Nabożeństwo majowe w tym dniu o 17.30 przy kapliczce przy ul. Sportowej 2a.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św., na probostwie.

8. Msza św. szkolna – w piątek o 17.00. A po niej i nabożeństwie majowym – zbiórka ministrantów i kandydatów.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00.

10. W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza – podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.30 po raz pierwszy zaproszą do swojego serca Pana Jezusa Eucharystycznego Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne.

Spowiedź dzieci, rodziców i wszystkich chętnych przed I Komunią będzie w sobotę od godz. 9.30 i zawsze pół godziny przed Mszą św. Bardzo proszę też o modlitwę za te nasze Dzieci.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Akacjowej 2 – 36 /parzyste/ oraz 1 – 15 /nieparzyste/.

Pragnę podziękować jeszcze raz za wszelkie prace wykonane w związku z naszą Uroczystością Odpustową. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, orkiestrze, panom niosącym baldachim, kościelnym, organistce, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w sumie odpustowej i odpustowych nieszporach. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary stołu – składam z serca płynące Bóg zapłać!

12. Zarząd KGW Mszana organizuje pielgrzymkę do Lichenia w dniach 7-8 czerwca. Koszt to 210 zł w tym: przejazd, wyżywienie i nocleg. Zapisy chętnych przyjmują członkinie zarządu.

13. Sołtys Sołectwa Mszana będzie pobierać drugą ratę podatku oraz opłatę od posiadania psa w Urzędzie Gminy w sali ślubów na parterze od poniedziałku 9 do 16 maja w godzinach otwarcia Urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Będzie możliwość płacenia kartą.

14. Rozpoczęły się przyjęcia do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Elektroniczna rejestracja i niezbędne informacje są dostępne na stronie www.seminarium.katowice.pl

15. Archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych odbędzie się w piątek 13 maja w bazylice piekarskiej. Początek o godz. 8.45, a zakończenie około 14.00.

16. Rekolekcje dla Ojców z synami odbędą się od piątku 6 – 8 maja w domu rekolekcyjnym św. Jadwigi w Brennej.

17. Caritas Archidiecezji Katowickiej organizuje w przyszłą niedzielę 8 maja – Dzień Dobra. W ramach imprezy plenerowej w godz. od 12.00 do 18.00 na placu pod katowickim Spodkiem wystąpią na scenie znani artyści muzyki chrześcijańskiej: Magda Anioł, Gabi Gąsior & Holy Noiz, Krzysztof Antkowiak, Adam Krylik, Mietek Szcześniak oraz zespół Albo i Nie. O godz. 15.00 będzie odśpiewana koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed sceną będzie utworzone miasteczko Dobra, gdzie można zapoznać się z działaniami naszej diecezjalnej Caritas, zapewniamy atrakcje dla dzieci i zaplecze gastronomiczne. Dzień Dobra służy promocji wolontariatu i wspólnemu świętowaniu Niedzieli Miłosierdzia. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na naszej stronie www.katowice.caritas.pl.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• o nabożeństwie majowym: kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju?

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Loading