II NIEDZIELA WIELKANOCNA, MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022 r.

1. W dzisiejszą II Niedzielę Wielkanocną świętujemy nasz Parafialny Odpust ku czci św. Jerzego.

Witam serdecznie wszystkich Parafian i Gości. Szczególnie witam ks. Marka Gwioździka – odpustowego sumistę i kaznodzieję. Odpust można zyskać przez nawiedzenie naszego kościoła i spełnienie pozostałych warunków odpustu. Zapraszam na uroczyste Odpustowe Nieszpory połączone z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.15.

Dzisiejsza Niedziela, która kończy Oktawę Wielkanocną, zgodzie z życzeniem Pana Jezusa wypowiedzianym św. Faustynie, obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego. Pragniemy wpatrywać się w nieograniczoną miłość Boga do stworzenia, prośmy też o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Rozpoczynamy też dzisiaj kolejny, 78 Tydzień Miłosierdzia.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Caritas archidiecezji.

3. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy święto św. Marka, Ewangelisty. Po Mszy o godz. 7.00 procesja do krzyża przed kościołem i tam modlitwa o urodzaje. O godz. 17.00 poodpustowa Msza św. za zmarłych Parafian i procesja na cmentarz oraz modlitwa za zmarłych. Po Mszy porannej i procesji uprzątniemy dekorację Bożego Grobu, zapraszam również chętnych do pomocy na godz. 8.00.

4. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

6. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.15 – na probostwie.

7. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00

8. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe – w niedzielę zapraszam o godz. 15.30.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Moszczeńskiej, Górniczej, ks. Wallacha i Stawowej.

Pragnę podziękować za wszelkie prace wykonane w związku z naszą Uroczystością Odpustową. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, orkiestrze, panom niosącym baldachim, kościelnym, organistce, służbie liturgicznej ołtarza oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w sumie odpustowej i odpustowych nieszporach. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary stołu – składam z serca płynące Bóg zapłać!

11. Zapowiadany na 24 kwietnia przez Caritas Archidiecezji Katowickiej Dzień Dobra pod katowickim Spodkiem nie odbędzie się w tym terminie. Ma być przeniesiony na 8 maja.

12. Z okazji Świąt Wielkanocnych nasza Parafia przygotowała drobne paczki świąteczne dla dzieci z Ukrainy oraz z rodzin, które przyjmują uchodźców. Przygotowano 42 paczki, które zostały dostarczone przed świętami. Za pomysł i zrealizowanie go pomysłodawcom składam serdeczne Bóg zapłać!

13. GOKiR Mszana zaprasza na NIEBIESKO-ŻÓŁTY KONCERT WIOSENNY. Zaprezentuje się utalentowana muzycznie polska młodzież, a także osoby uzdolnione muzycznie, które przybyły do nas z Ukrainy – czwartek 28 kwietnia godz.17.00 Ośrodek Kultury Mszana. W programie także zabawa integracyjna i drobny poczęstunek.

14. W najbliższą sobotę 30 kwietnia w Mszanie odbędzie się szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Szczegóły szczepienia są przedstawione na rozwieszonych plakatach.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • ulotka z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraiński i po rosyjsku
  • rozmowa z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny

Polecam: Mały Gość Niedzielny

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały i Miłosierny Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości, a nasz patron – św. Jerzy, męczennik, niech nieustannie wyprasza nam potrzebne łaski.

Loading