III NIEDZIELA ADWENTU, GAUDETE – 17.12.2023 r.

1. Przeżywamy III Niedzielę Adwentu, zwaną Niedzielą Radości /Gaudete/. Źródłem tej radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się Święta Narodzenia Pańskiego.

Adwentowe nieszpory dzisiaj o godz. 15.30. Roraty – od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

Zachęcam również do abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu i do wpisania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne.

3. W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Módlmy się za rodziny i za przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.

4. Nabożeństwa odprawiamy:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. porannej
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o 7.45.
  • Różaniec – sobota 16.30.

5. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w najbliższą środę od godz. 8.00. Zapisy chętnych – w zakrystii lub telefonicznie.

6. W czwartek rozpoczniemy budowę stajenki, a także świąteczne dekorowanie naszej świątyni. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w te prace zapraszam na godz. 18.00 – po roratach.

7. W przyszłą niedzielę – IV niedzielę Adwentu – przypada już Wigilia Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że w niedzielę, jak zawsze, obowiązuje nas udział we Mszy św., a można w niej uczestniczyć – w sobotę o 17.00 oraz w niedzielę o godz. 7.00; 9.00 i 11.00, nie będzie Mszy popołudniowej.

Będzie można w Wigilię zabrać z kościoła Światło Betlejemskie. Niech ono zapłonie na naszych stołach podczas Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapominajmy też, aby podczas Wieczerzy nie zabrakło fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, a także wspólnej modlitwy za żyjących, obecnych i nieobecnych przy stole oraz za zmarłych. Pamiętajmy też, że wspólne łamanie się opłatkiem jest symbolicznym gestem dzielenia się miłością z wszystkimi ludźmi. Niech też nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd. Zapraszam na Pasterkę o godz. 24.00.

8. Okazja do spowiedzi:

• dzisiaj pół godziny przed Mszą św. /tylko dopołudnia/ oraz od 17.00 – 18.00
  • w poniedziałek od 6.30 – 7.00 oraz od 16.00 do 17.00
  • wtorek od 16.00 – 17.00
  • w środę od 6.30 – 7.00 oraz od 16.00 – 17.00
  • w czwartek od 7.00 – 9.00 oraz od 15.30 – 17.00
  • w piątek od 7.00 – 8.00; od 9.00 – 10.00 oraz 15.30 – 17.00
  • w sobotę od 8.30 – 11.00 oraz od 15.00 – 17.00
  • w przyszłą niedzielę, w Wigilię pół godziny przed Mszą św. oraz od 13.00 – 15.30.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę, w sobotę o 7.30, o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 155 – 185 /nieparzyste/.

Dziękuję również za dary stołu i prace wykonane przy kościele.

10. Świetlica Parafialna ze względu na roraty będzie nieczynna.

• dodatek: „Czekając na Nowonarodzonego” – w nim krótkie medytacje i modlitwy, które pomogą lepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia oraz Modlitwa przed wieczerzą wigilijną.

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• stajenka do złożenia z miejscem na przyklejenie gwiazdy betlejemskiej
  • co dzieje się w Greccio – miejscu gdzie św. Franciszek zorganizował pierwszą stajenkę?
  • gdzie w Polsce buduje się stajenki NAJ: najstarsze, największe, ruchome i żywe?
  • czy w stajence betlejemskiej były wół i osioł?

Polecam: grudniowy Wiesiadnik, opłatki duże i małe za dowolną ofiarę oraz Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy w cenie 11 zł.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień oraz owocnego przeżycia końcowych dni Adwentu!