II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.2021 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu naszego duchowego odnowienia i nawrócenia. Wykorzystujmy okazje do pełnienia uczynków miłości względem Boga i ludzi.

Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby parafialne.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15
Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30

5. Pierwsza z nauk przedślubnych w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

6. W czwartek przypada święto św. Kazimierza, królewicza, który patronuje naszej Mszańskiej Szkole. Módlmy się za jego wstawiennictwem za pracowników i uczniów naszej Szkoły.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, w tych dniach Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 168 – 200 /parzyste/. Dziękuje również za dary stołu przyniesione na probostwo.

9. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego nie planuję w czasie tegorocznego Wielkiego Postu rekolekcji parafialnych. Będzie można uczestniczyć w rekolekcjach emitowanych przez TVP3 – do czego usilnie zachęcam.
Rekolekcje dla dzieci będą 22 – 24 marca o godz. 9.30
Rekolekcje dla młodzieży będą 22 – 24 marca o godz. 12.30
Rekolekcje dla dorosłych będą 26 – 28 marca o godz. 20.30

Każda seria rekolekcji odbędzie się w cyklu 3 odcinków, każdy o czasie 23 minut. Rekolekcje będą również dostępne w mediach społecznościowych.

10. Trwają prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Zakończenie prac planowane jest na połowę maja. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac.

11. Sołtys Sołectwa Mszana będzie pobierać I ratę podatku od nieruchomości od 1 do 15 marca, w sali ślubów Urzędu Gminy Mszana, w godzinach pracy urzędu. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Można będzie również uiścić opłatę od posiadania psa.

12. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim
• o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw
• o bardzo ciekawym programie ascetycznym dla mężczyzn
Polecam: nowy Wiesiadnik oraz Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading