III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.03.2021 r.

1. Dziś już III Niedziela Wielkiego Postu. Warto zapytać siebie: jak wykorzystuję ten szczególny czas w tym roku? Czy podjąłem uczciwą, rzetelną pracę nad sobą? Co udało mi się już wypracować? Czy pamiętam, że przez Wielki Post mam przygotować się na najważniejsze chrześcijańskie święta?

Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby parafialne.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15. Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30. Droga Krzyżowa dla dzieci w środę o godz. 17.00. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy Dzień Kobiet wszystkim Paniom dużym i małym życzę wiele Bożego błogosławieństwa i ciągłego wpatrywania się w osobę Matki Najświętszej jako wzoru do naśladowania. Msza św. w int. Kobiet naszej Parafii odprawiona będzie jutro o godz. 7.00

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30

6. Druga nauka przedślubna będzie się w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. Msza św. za zmarłych w lutym oraz zmarłych zalecanych – w czwartek o godz. 17.00.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam dzieci z klasy III a, którym poświęcone będą ich komunijne Skarbce.

9. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie.

10. W sobotę 13.03. przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 202 – 250 /parzyste/.
Dziękuję również Panom za prace wykonane przy kościele w ubiegłym tygodniu.

13. Sołtys Sołectwa Mszana do poniedziałku 15.03. w godzinach pracy urzędu, w sali ślubów Urzędu Gminy, będzie pobierać I ratę podatku od nieruchomości. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych .Można również uiścić opłatę od posiadania psa.

14. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w poniedziałek 15.03. upływa termin I raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg nowej stawki.

15. Trwają prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz

16. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.
Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób, czyli zasadniczo rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• dodatek: Nowenna do św. Józefa

• czym są nowenny i dlaczego stały się tak popularne

Polecam Gość Extra – w cenie 9 zł, jest to wydanie pamiątkowe, okolicznościowe z okazji trwającego Roku Jubileuszowego ku czci św. Józefa, jest ono w całości poświęcone św. Józefowi.

Polecam: marcowy Wiesiadnik oraz Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!

Loading