II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019 r.

1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu, czyli czasu naszego duchowego odnowienia i nawrócenia. Wykorzystujmy okazje do pełnienia uczynków miłości względem Boga i ludzi. Zachęcam również do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na dalszą renowację witraży, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji – na wsparcie Domu Księży Emerytów i Sądu Metropolitalnego.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15
Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30. Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas VI i VII. Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30

5. W najbliższy wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona między innymi dobrej śmierci, mężów, mężczyzn i całego Kościoła.

6. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

7. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

8. Schola Parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00. Zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po Drodze Krzyżowej.

9. Dekanalny Dzień Skupienia Parafialnych Zespołów Charytatywnych odbędzie się w sobotę 23.03. w kościele w Ruptawie. Początek o godz. 10.00

10. Próba przed bierzmowaniem w sobotę o godz. 15.00 w kościele. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa! Po próbie będzie okazja do spowiedzi dla kandydatów, a od 16.00 również dla świadków bierzmowania, rodziców i wszystkich chętnych.

11. Spotkanie Domowego Kościoła, Oazy Rodzin będzie w przyszłą niedzielę 24,03. o godz. 17.00.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 73 – 103 /nieparzyste/ oraz ul. Spacerowej.
Bóg zapłać państwu Zenker za podarowane nowe flagi dla naszego kościoła.

13. Nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 7 – 10 kwietnia. Zarezerwujmy sobie czas, aby aktywnie w nich uczestniczyć.
Szkolne rekolekcje będą od 1 – 3 kwietnia.

14. We wtorek 26.03. w godz. 9.00 – 18.00 będzie zbiórka elektrośmieci. Można je będzie składać przy garażu na probostwie. Akcja prowadzona jest przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, a dochód przeznaczony będzie na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz na „Wyprawkę dla dzieci” w Nigerii.

15. Będzie można oddać krew w najbliższy piątek 22.03. w godz. od 9.00 – 13.30 w ambulansie przy OSP w Mszanie. Trzeba posiadać przy sobie dowód osobisty. Pamiętajmy, że oddając krew ratuje się nie tylko drugiego człowieka, ale chroni się też własne zdrowie.

16. GOKiR zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Klubu Seniora, które odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Tym razem zajęcia poprowadzi Gabriela Gwiszcz, animator kultury i muzyk, która od lat pracuje z osobami dojrzałymi.

17. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. informuje o naborze wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Aktywny samorząd” z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Bliższe informacje na ten temat znajdziemy w gablotce i na stronie internetowej www.pcpr-wodzislaw.pl /zakładka „Aktywny samorząd”/

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj między innymi :
– o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy z pasją i w ciekawy sposób zbierają środki na różne kościelne dzieła i pomoc potrzebującym
– drugi odcinek wielkopostnej drogi Krzyża – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania
– artykuł Beaty Zajączkowskiej o papieskich rekolekcjach

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj między innymi :
– specjalny dodatek – naklejki do kalendarza wielkopostnego
– ks. Bartłomiej Kuźnik tłumaczy, dlaczego Wielki Post to czas wyjątkowy
– o fotografii Jezusa, czyli o tym, że Chusta z Manoppello i Całun Turyński nałożone na siebie przedstawiają twarz tego samego mężczyzny

Polecam: marcowy Wiesiadnik i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!!!

Loading