I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2024 r.

1. Przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, która jest zarazem Niedzielą Trzeźwości. Módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach. Zachęcam też do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby parafialne, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15. W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Tomasz Dębek, który posługuje w parafii w Moszczenicy.

Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.

Specjalna Droga Krzyżowa dla dzieci – w środę o godz. 17.00.

Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Zachęcam do udziału w nabożeństwach:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

5. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

6. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i Drodze Krzyżowej zbiórka ministrantów i kandydatów.

7. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o 10.00 – w salkach parafialnych, a Schola Parafialna jutro, w poniedziałek o 14.45 na chórze.

8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii lub telefonicznie.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Stawowej, Moszczeńskiej, Górniczej, ks. Wallacha i Skrzyszowskiej /od skrzyżowania w kierunku Skrzyszowa/.

Bóg zapłać również wszystkim, którzy podczas trwającego Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa znaleźli chociaż chwilę czasu, który poświęcili dla Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

10. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zachęcam dzieci do korzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą serdecznie dziękuję.

11. Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku zaprasza na Dzień Otwarty w najbliższą sobotę 24.02. w godz. 10.00 – 13.00. Rekrutacja trwa do 20 marca. Bliższe informacje w gablotce.

12. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed sobotnimi święceniami diakonatu. Pamiętajmy o nich i rekolekcjoniście w swoich modlitwach. Prośmy też o nowe powołania.

13. Począwszy od środy 28 lutego o godz. 19.00 rozpocznie się w naszych salkach seria 3 nauk przedślubnych.

14. W środę 3 kwietnia w kościele NSPJ w Zdroju ks. bp Adam Wodarczyk będzie udzielał sakramentu bierzmowania m.in. naszej młodzieży. Gdyby ktoś z dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, chciałby go przyjąć – to proszę o zgłoszenie się do mnie w tym tygodniu.

• wielkopostna szkoła modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą – przypowieści o modlitwie. Dzisiaj o „Ojcze nasz” i znaczeniu wytrwałości w modlitwie.

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• dodatek: „Módl się z Jezusem”
  • rozmowa z salwatorianinem ks. Kamilem Leszczyńskim o filarach Wielkiego Postu
  • historia Romy`ego, palestyńskiego katolika, który w Betlejem prowadzi sklep z dewocjonaliami

Polecam: lutowy Wiesiadnik oraz Gość Extra

Wszystkim życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień !