I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 01.03.2020 r.

1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu, która jest zarazem Niedzielą Trzeźwości. Módlmy się o trzeźwość w naszym narodzie i rodzinach. Zachęcam też do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można się wpisać do naszej Parafialnej Księgi Trzeźwości wyłożonej z przodu kościoła.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – opłacenie bieżących rachunków /prąd, woda, gaz/. Bóg zapłać za złożone ofiary! Za tydzień kolekta na nasze parafialne inwestycje, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.15 W tym roku kazania pasyjne głosić będzie ks. Piotr Jadczak, który posługuje w parafii w Podwyższenia Krzyża Św. w Jastrzębiu, na Szóstce.
Droga Krzyżowa dla dorosłych Parafian i młodzieży – w piątek o godz. 17.30.
Przypominam, że za pobożny udział w Drodze Krzyżowej można zyskać odpust zupełny – pod zwykłymi warunkami. Zalecania za zmarłych, za których modlić się będziemy podczas tych nabożeństw, można składać w zakrystii.

4. Od jutra, poniedziałku uczniowie naszej szkoły będą przeżywać swoje rekolekcje szkolne. W poniedziałek i wtorek młodsze klasy spotykają się w kościele o 8.45, a starsze klasy o godz. 10.30. W środę, w święto św. Kazimierza – patrona naszej szkoły, na zakończenie rekolekcji o godz. 9.00 Msza św. w int. Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.

6. Pierwsza z nauk przedślubnych w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej będzie w czwartek 05.03. o g. 18.00 na probostwie.

9. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie w piątek po porannej Mszy św.

10. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 16.00 w salkach parafialnych, po czym Msza szkolna o godz. 17.00.
Spotkanie Scholi Parafialnej w piątek o godz. 16.00 na chórze – zapraszam też chętne dzieci do włączenia się do Scholi.

11. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a ministranci i kandydaci w piątek po Drodze Krzyżowej

12. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. w int. Kobiet naszej Parafii z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Kobiet., zaś podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Turskiej i Skrzyszowskiej /od skrzyżow. w kierunku Skrzyszowa/
Bóg zapłać również wszystkim, którzy podczas trwającego Czerdziestogodzinnego Nabożeństwa znaleźli chociaż chwilę czasu, który poświęcili dla Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
Dziękuję też za dary stołu przyniesione na probostwo.

14. Sołtys Mszany będzie pobierać podatek od 02 – 16.03. w Urzędzie Gminy – sala ślubów w godzinach: poniedziałek 8.00 – 17.00, od wtorku do czwartku 8.00 – 15.00, w piątek od 8.00 – 14.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia karta płatniczą.

15. W niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00 odbędzie się w Warszawie beatyfikacja Sł. B. kard. Stefana Wyszyńskiego. Bardzo proszę osoby, które planują uczestniczyć w tym wydarzeniu, aby zapisały się w zakrystii. Chodzi o zorientowanie się w ilości wejściówek i kart parkingowych jakie trzeba będzie zarezerwować.

16. Gminny Ośrodek Sportu w Mszanie zaprasza na wyjazd na narty na Wielką Raczę na Słowację. Wyjazd w niedzielę 15 marca o godz. 6.30, koszt to 55 zł od osoby, w cenie ubezpieczenie. Zapisy osobiście na krytej pływalni w Połomi. Więcej szczegółów na stronie organizatora oraz w mediach społecznościowych.

17. GOKiR Mszana zaprasza na koncert w wykonaniu Mateusza Mijala. Sobota 7 marca godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Mszanie. Artysta wykona utwory wielkich artystów polskich, m. in. Zbigniewa Wodeckiego, Seweryna Krajewskiego, Marka Grechuty i Michała Bajora

18. Mając na uwadze wskazania Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, ryzyko zagrożenia epidemiologicznego we Włoszech oraz dobro wiernych z przykrością informujemy, że Archidiecezja Katowicka odwołuje zorganizowany wyjazd wiernych do Rzymu w ramach Narodowej Pielgrzymki z ok. 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, który był zaplanowany w dniach 15 – 17.05.2020 r.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– magnes z myślami kard. Stefana Wyszyńskiego na każdy dzień Wielkiego Postu
– początek rekolekcji wielkopostnych z kard. Stefanem Wyszyńskim
– o metodach pokonywania pokus

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę wytrwałości w realizowaniu wielkopostnych postanowień oraz obfitości Bożej łaski na nowy tydzień!!!

Loading