VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.02.2019 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Prorok Jeremiasz powie dziś: ”Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu i Pan jest jego nadzieją”. Eucharystia, wielka tajemnica wiary, którą sprawujemy na ziemi przypomina, że są dobra nieprzemijające, wieczne. Niech udział w niej umocni naszą wiarę w to, że w tej tajemnicy spotykamy Pana, który za nas umarł i zmartwychwstał i naszą nadzieję, że zjednoczymy się z Nim w wieczności. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

2. Serdecznie witam pośród nas na tygodniowym zastępstwie o. Arkadiusza Sitko SVD.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont Kolegium Polskiego w Rzymie. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na ogrzewanie naszych budynków kościelnych.

4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek o godz. 7.45. Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. W piątek w tym tygodniu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Wesołej.

7. Dziś, w niedzielę, alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu, które odbędą się w przyszłą sobotę. Pamiętajmy w modlitwie o przygotowujących się kandydatach i o rekolekcjoniście.

8. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film inspirowany wartościami chrześcijańskimi pt.: „Chleb z nieba”. Jego projekcja będzie w najbliższy piątek i sobotę o godz. 17.00 oraz w przyszłą niedzielę 24.02. o godz. 18.00.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– O modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas
– „Jak się uczy cudze dzieci”, czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce
– o hiszpańskim modelu relacji Kościoła i państwa

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” DZISIAJ między innymi :
– bezpłatny dodatek – kalendarz na Wielki Post, który pomoże dobrze wykorzystać czas
– o swoich marzeniach 15-letni Robert Kubica opowiadał w Małym Gościu prawie dwadzieścia lat temu. O czym marzy teraz?

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Misyjne Drogi.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości Bożej łaski na nowy tydzień, a dzieciom i młodzieży – udanych i bezpiecznych ferii zimowych!!!