ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Św. jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej. Zesłanie Ducha Św. zapoczątkowało działalność Kościoła, który i my tworzymy. Dziękujemy Trzeciej Osobie Bożej – Duchowi Św., za Jego natchnienia i dary jakimi obdarza swój Kościół i każdego z nas, przede wszystkim w sakramentach chrztu św. i bierzmowania, a także podczas każdej Mszy św.
Można dzisiaj zyskać odpust zupełny za odmówienie publiczne hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie pozostałych warunków odpustu.
Kończymy dzisiaj w Kościele okres wielkanocny, a od jutra rozpoczniemy okres zwykły.

2. Dzisiaj również odbywa się – choć w innej formie – pielgrzymka mężów i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śl. Transmisja od godz. 13.00 w TV Polonia, TV Katowice, Radiu e`M i Polskim Radiu Katowice.

3. Ostatnie nabożeństwo majowe – dzisiaj o godz. 15.30.

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej archidiecezji – sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii. Za wszelkie złożone ofiary – również za przelewy na konto parafialne – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień na Wydział Teologiczny UŚ.

5. Od soboty 30.05. został zniesiony limit uczestników liturgii w kościele.
Pamiętajmy jednak o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zgodnie z zarządzeniem ks. Abpa od soboty 6 czerwca odwołana zostaje ogólna dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Jednak w obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania epidemii.

6. Jutro, w poniedziałek, obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła oraz Dzień Dziecka i Misyjny Dzień Chorych, a w czwartek w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

7. Powracamy do odprawiania tradycyjnych nabożeństw.
Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam uczniów klas IV, V, VI.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca, Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

9.  Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam – za zgodą rodziców – wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

10. Zbiórka ministrantów – w piątek po Mszy szkolnej – oczywiście tylko za zgodą rodziców.

11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – w tym dniu kończy się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
Okazja do spowiedzi /przy zachowaniu maksymalnej ostrożności i dezynfekcji oraz maseczek i rękawiczek/ w tym tygodniu: pół godziny przed Mszą św. oraz
we wtorek, czwartek, piątek i sobotę od godz. 15.00 – 16.50, a w środę od godz. 18.00 – 20.00.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 2 – 62 /parzyste/ oraz ul. Wiśniowej. Dziękuję też za dary stołu przyniesione na probostwo.

13. Przypominam, że nasza świątynia jest otwarta codziennie do godz. 20.00 i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dowolnym czasie.

14. Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez internet.
W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci droga do nieba
• jak wygląda proces beatyfikacyjny dzieci i czy różni się czymś od tego, w jaki sposób Kościół bada świętość dorosłych
• o owocach Ducha Św., które nie spływają nagle z nieba przy dźwiękach Bacha, ale wymagają wiele czasu i pielęgnacji

Polecam: nowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę otwarcia na natchnienia Ducha Św. oraz dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia.
Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie epidemii.
Św. Jerzy – módl się za nami!  Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!