XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.11.2022 r.

1. Dziś XXXIII Niedziela Zwykła, w którą w naszej katowickiej archidiecezji obchodzimy Dzień Muzyki Liturgicznej. Ma on przypomnieć o roli muzyki i śpiewów w liturgii Kościoła. Zapraszam dzisiaj do wspólnego wychwalania Pana Boga podczas śpiewu nieszporów niedzielnych o godz. 15.30.

Dziś również przeżywamy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: Chrystus dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić. Dziś również XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w tym roku poświęcony jest pomocy chrześcijanom na Ukrainie.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na bieżące funkcjonowanie, a przed kościołem zbiórka na ubogich dotkniętych ubóstwem energetycznym, brakiem prądu i ekonomicznym. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary, a także za przelewy na konto parafialne. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii.

3. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klasy VII.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

4. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

5. Spotkania Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o 10.00 – w salkach parafialnych.

6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, dlatego po porannej Mszy św. nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia z odmówieniem Koronki.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci, a szczególnie przygotowujące się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św.

Msza św. młodzieżowa o godz. 18.30 – zapraszam całą młodzież naszej Parafii, a szczególnie kandydatów do bierzmowania. Przed Mszą okazja do spowiedzi.

8. Dzieci, które lubią śpiewać zapraszam do scholi. Pierwsze spotkanie będzie w sobotę o godz. 11.00 na chórze w kościele.

9. Msza św. w int. służby liturgicznej ołtarza i nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii z okazji wsp. św. Tarsycjusza będzie odprawiona w sobotę o godz. 14.00, a po niej spotkanie w salkach parafialnych.

10. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku kościelnym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W katowickiej Katedrze Chrystusa Króla o godz. 12.00 Msza św. odpustowa. Do udziału w niej zachęcam Członków naszej Rady Parafialnej.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 136 – 172 /parzyste/.

12. Od soboty 26 listopada rozpoczną się w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce i dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Kolęda odbędzie się w południowej części naszej Parafii.

13. Świetlica Parafialna czynna jest w środy w godzinach od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

14. W najbliższą sobotę odbędzie się XXXVII Światowy Dzień Młodzieży. Początek o godz. 12.00 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach, następnie przejście pielgrzymką wiary do katedry, gdzie o 14.00 rozpocznie się Msza św. Zachęcam młodzież do udziału w tym wydarzeniu. Chętnych proszę o zapisanie się w zakrystii w celu zorganizowania wspólnego wyjazdu.

15. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie zaprasza na Zabawę Andrzejkowo-Barbórkową w lokalu Astoria w czwartek, 24.11., o godz. 16.00. Chętni proszeni są o zapisanie się u Członków Zarządu

16. Wójt Gminy Mszana informuje, że Gmina Mszana przystąpiła do samodzielnego zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych na terenie Gminy Mszana na sezon grzewczy 2022/2023. Wnioski o preferencyjny zakup węgla są do pobrania w Urzędzie Gminy lub ze strony internetowej urzędu. Można je składać w formie papierowej w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy w dni robocze w godzinach pracy urzędu lub w formie elektronicznej poprzez Platformę ePUAP przy użyciu podpisu kwalifikowanego. W celu zapewnienia mieszkańcom odbioru węgla do końca 2022 r. wnioski te prosimy składać do środy 30 listopada br.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • ostatnia płyta z cyklu Biblia Audio – na niej: Apokalipsa św. Jana i Listy Apostolskie

Polecam: listopadowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

Loading