XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.10.2023 r.

1. Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę Zwykłą. Wszyscy jesteśmy powołani do pracy w winnicy – Kościele, do owocowania plonem wiary, nadziei i miłości. W tajemnicy Eucharystii Jezus Chrystus staje wśród nas i daje nam siłę, abyśmy temu powołaniu sprostali.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby naszej Parafii, a przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia /Dzień Papieski/.

3. Trwa październik, a więc nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je:

  • dziś, w niedzielę o godz.  15.15
  • w poniedziałki o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w soboty o godz. 16.30.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca  w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania /klasy VIII/ odbędzie się we wtorek o godz. 18.30 w salkach parafialnych.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zaprasza uczniów klas V.
  •  Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45

6. Członków Róż Różańcowych tworzących Żywy Różaniec, a także chętnych, którzy chcieliby zasilić szeregi Róż Różańcowych naszej Parafii – zapraszam na różaniec w środę o godz. 17.30.

7. Msza św. za zmarłych we wrześniu oraz zamarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

8. W piątek przypada Dzień Fatimski. Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00, a po niej ostatni w tym roku różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.

9. W sobotę przypada Dzień Edukacji Narodowej – Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły życzymy wielu darów Ducha Św., mądrości w dawaniu przykładu i w przekazywaniu wiedzy młodemu pokoleniu.  W ich intencji odmówimy różaniec w sobotę o 16.30.

10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługa sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Chętnych proszę zapisywać w zakrystii lub telefonicznie.

11. Poświęcenie na naszym cmentarzu nowego Grobu Dzieci Utraconych będzie miało miejsce w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św.

12. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a Schola parafialna ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 14.45 na chórze.

13. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem Cywilizacja życia.

14. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 106 – 134 parzyste/ i ul. Brzozowej.

15. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania,  a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

16. Zapraszamy rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi z naszej parafii na spotkanie integracyjne do altany sołeckiej w Parku, w najbliższą środę 11.10. o godz. 16.00. Przy altanie jest wygodny parking, a w czasie spotkania w opiece nad dziećmi pomogą wolontariusze. W razie niepogody spotkanie odbędzie się w salkach parafialnych. W celach organizacyjnych prosimy chętnych o wcześniejsze zgłoszenie udziału – w zakrystii lub telefonicznie na probostwo.

17. XII Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą sobotę 14.10. w katowickiej Katedrze. Początek o godz. 10.30.

18. Kino Pegaz działające przy Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: „Sound of Freedom. Dźwięk wolności”. Będzie wyświetlany: sobota 14.10. o 14.30; 17.00 i 19.30; wtorek 17.10. o 18.00; czwartek 19.10. o 18.00; piątek 20.10. o 17.00; wtorek 24.10. o 18.00; środa 25.10. o 17.00; czwartek 26.10. o 18.00.

19. Relikwie bl. Rodziny Ulmów od 14 – 20 października będą peregrynowały po naszej archidiecezji. We wtorek 17.10. będą w Wodzisławiu Śl. w kościele św. Herberta. Bliższe informacje zostaną podane za tydzień.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • cykl artykułów nt. rzymskiego etapu Synodu o synodalności, który w październiku gromadzi biskupów i zaproszonych świeckich, również z Polski

Polecam: wrześniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading