XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022 r.

1.Dziś XXVI Niedziela Zwykła, w którą przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen lub innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Msza św. za Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Mszanie z ok. 70 r. działalności, z poświęceniem nowego sztandaru – we wtorek o godz. 14.15.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 – w kościele.

5. Wyjazd Pielgrzymów na Jasną Górę – w środę o godz. 13.00 z parkingu za remizą. Powrót po Apelu Jasnogórskim.

6. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45

7. Spotkania dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. odbywają się w środy o godz. 15.20 w salkach parafialnych.

8. Msza św. za Solenizantów września będzie odprawiona w piątek o godz. 8.00, a za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w III kwartale – w piątek o godz. 17.00. Proszę o imienne zapisy w zakrystii.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i zbiórka ministrantów i kandydatów.

10. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych.

11. Od soboty rozpoczynamy październik. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Odprawiać je będziemy:

  • w poniedziałki o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w soboty o godz. 16.30,
  • w niedzielę o godz. 15.15.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

12. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00. Po porannej Mszy św. – odprawianej za Członków Żywego Różańca i Rodzin przyjmujących pielgrzymującą MB z Szensztatu – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 105 – 113 /nieparzyste/ oraz ul. ks. Tuskera.

14. Zapisywane są już intencje mszalne na przyszły 2023 rok. Jeszcze przez tydzień będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od wtorku 4 października. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św. Sprawy można również załatwiać telefonicznie.

15. Comiesięczne spotkania Oazy Dorosłych rejonu jastrzębskiego będą odbywać się w pierwsze niedziele miesiąca o godz. 19.00 w klasztorze SS Boromeuszek przy parafii NSPJ w Jastrzębiu-Zdroju. Pierwsze spotkanie będzie już w przyszłą niedzielę 02.10. Bliższe szczegóły na plakacie w gablotce.

16. Pierwsze spotkanie organizacyjne dla chętnych, którzy chcą pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. odbędzie się w przyszłą niedzielę 02.10. o godz. 18.00 w parafii św. Herberta w Wodzisławiu Śl. Po spotkaniu można uczestniczyć w parafialnej Mszy św. o godz. 20.00.

17. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w czwartek, 29 września 2022 roku o godzinie 16.00 w sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Głównym tematem Zebrania będzie podział funduszu sołeckiego na 2023 rok. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania, Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 16.10. Szczegóły na stronie internetowej Gminy i na plakatach.

18. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na leczenie chorego na SMA Mikołaja z Wodzisławia Śląskiego.

19. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania?

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

Loading