XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023 r.

1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła. W Dniu Pańskim, gdy sprawujemy Eucharystię, wielbimy Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał przez Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie swojego Syna. Niech zatem na Imię Jezusa zgina się każde kolano istot niebieskich i ziemskich i podziemnych. Niech wszelki język wyznaje, że Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Katowicach. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Rozpoczęliśmy październik, a więc nabożeństwa różańcowe. Odprawiamy je:

  • dziś, w niedzielę o godz.  15.15
  • w poniedziałki o godz. 7.30,
  • od wtorku do piątku o godz. 17.30,
  • w soboty o godz. 16.30.

Warto pamiętać, że za wspólnotowe odmówienie różańca  w kościele można zyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Msza św. za zmarłych Członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie odprawiona we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu w środę o godz. 7.00.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Godzina Święta z okazją do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45

6. Pierwsza nauka przedślubna w środę o godz. 19.00 w salkach parafialnych.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, podczas której będą poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św. A po niej i różańcu zbiórka ministrantów i kandydatów.

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a Schola parafialna ma swoje spotkania w poniedziałki o godz. 14.45 na chórze.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych..

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 84 – 104 /parzyste/ i ul. Sosnowej.

13. We wtorek w godz. 9.00 – 12.00 w salkach parafialnych zapisywane będą intencje mszalne na przyszły 2024 rok. Od środy będzie można rezerwować intencje w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej urzędowania. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św.

14. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorki od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania,  a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

15. XVIII Archidiecezjalna Pielgrzymka nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników oświaty odbędzie się w najbliższą sobotę 07.10. w Piekarach Śl. Początek o godz. 11.00

16. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie informuje, że spotkanie z okazji Dnia Seniora odbędzie się w najbliższą sobotę 07.10. o godz. 16.00 w sali GOKiRu. Zapraszamy wszystkie zapisane już osoby, a także te, które chciałyby do nas dołączyć.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o roli aniołów w życiu Pana Jezusa i świętych
  • o tym, że parafia ma przyszłość

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny /naklejka – Ogólnopolskiej Pierwszej Soboty/

Gość Extra  w cenie 14 zł – w całości poświęcony Objawieniom Maryjnym

Życzę wszystkim dobrej niedzieli

i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień

Loading