XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2019 r.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. „Jeden jest Bóg, jeden jest Pośrednik między Bogiem i ludźmi, Człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich”. Gdy sprawujemy Eucharystię, On właśnie, jedyny Pośrednik, modli się za nami i przedstawia Ojcu nasze prośby. Eucharystia – pamiątka Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana – jest szczytem naszej modlitwy, jest doskonałym aktem uwielbienia składanego Bożemu Majestatowi. Nieszpory niedzielne dziś o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. odbędzie się we wtorek 24.09. o godz. 18.00 – w kościele.

5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas będzie w środę po Mszy św. na probostwie.

6. Spotkanie Członków Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek 26.09. o godz. 18.00 na probostwie.

7. Msza św. w int. Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w III kwartale będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i chętnych chłopców, którzy chcieliby ministrantami zostać.

9. Schola Parafialna ma spotkanie w sobotę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 106 – 134 /parzyste/ oraz ul. Brzozowej. Dziękuję p. katechetce Ewie oraz młodzieży, która brała udział sobotnim w Święcie Bierzmowanych w Katowicach.

11. Parafia nasza organizuje wyjazd na Jasna Górę do Częstochowy w środę 9 października. Wyjazd będzie o godz. 12.30 z parkingu przy Remizie, a powrót przed północą /wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim/. Koszt to 40 zł od osoby, a zapisy w zakrystii.

12. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się we wtorek 24.09. o godz. 17.00 w sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Głównym tematem będzie podział środków funduszu sołeckiego na przyszły 2020 rok. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 17.10. Szczegóły na plakatach.

13. W najbliższy czwartek 26.09. o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury w Połomi odbędzie się spotkanie poetyckie o charakterze charytatywnym. Będzie można wesprzeć mieszkańca naszej gminy – Mikołaja Steuer, który ucierpiał w wyniku pożaru samochodu. Podczas spotkania przeprowadzona będzie licytacja oraz kiermasz dzieł przekazanych przez utalentowanych artystów. Cały dochód przekazany zostanie na rzecz Fundacji „Pomóc Więcej”, której podopiecznym jest Mikołaj.

14. Centrum Onkologii w Gliwicach zaprasza ubezpieczone Panie w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne cyfrowe badanie mammograficzne do mammobusu, który będzie na parkingu przy Urzędzie Gminy w Mszanie w piątek 27.09 i w poniedziałek 30.09. Zaproszenie dotyczy Pań – bez względu na miejsce zamieszkania – które w ciągu 2 ostatnich lat /lub jeszcze nigdy/ nie miały wykonanej mammografii refundowanej przez NFZ. Nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie, ale trzeba mieć ze sobą dowód osobisty i zdjęcia z poprzedniej mammografii. Szczegóły na plakatach.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o tym, jak Rosja rozmywa odpowiedzialność Związku Sowieckiego za agresję na Polskę we wrześniu 1939 r. oraz za zbrodnię katyńską.
• rozmowa z prezydentem Andrzejem Dudą
• ranking wartościowych animowanych bajek dla najmłodszych dzieci.
Polecam: wrześniowy „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”

Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading