XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.2020 r.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła, w którą przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich odpowiedzialnych za przekazywanie informacji, a także za nas samych, abyśmy mądrze korzystali z massmediów. Niedzielne nieszpory – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii – na dalszą renowację witraży.

3. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45 Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas będzie w środę po Mszy św. na probostwie.

5. Spotkanie Członków Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek 24.09. o godz. 18.00 na probostwie.

6. Msza św. w int. Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w III kwartale będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i chętnych chłopców, którzy chcieliby ministrantami zostać.

8. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o godz. 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 73 – 103 /nieparzyste/ oraz ul. Spacerowej.

Pragnę jeszcze raz podziękować za dary przyniesione przed tygodniem w związku z Mszą św. dożynkową.

10. Parafia nasza organizuje wyjazd na Jasna Górę do Częstochowy w środę 14 października. Wyjazd będzie o godz. 12.30 z parkingu przy remizie, a powrót przed północą /wyjazd z Częstochowy po Apelu Jasnogórskim/. Koszt to 40 zł od osoby, a zapisy w zakrystii.

11. Od jutra, poniedziałku zapisywane będą intencje mszalne na przyszły 2021 rok. Przez najbliższe dwa tygodnie będzie można zapisywać tylko Msze św. za żywych, jubileuszowe, urodzinowe, imieninowe, śluby oraz pierwsze rocznice śmierci. Intencje mszalne za zmarłych przyjmowane będą od wtorku 6 października. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i piątki – rano, a we wtorki i czwartki – wieczorem, przez pół godziny po Mszy św. Sprawy można również załatwiać – bezpiecznie, czyli telefonicznie.

12. Sołtys Sołectwa Mszana zaprasza mieszkańców na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w poniedziałek 28.09. o godz. 16.00 w sali Ośrodka Kultury w Mszanie. Głównym tematem będzie podział środków funduszu sołeckiego na 2021 rok. W przypadku, gdy w podanym terminie nie zbierze się co najmniej 40 mieszkańców uprawnionych do głosowania Zebranie odbędzie się w tym samym dniu o godz. 16.10. Szczegóły na plakatach.

13. We wtorek 6 października będzie można przynieść elektrośmieci na plac przy probostwie. Dochód z tego będzie przeznaczony na cele misyjne. Bliższe informacje na plakacie i ulotkach.

14. Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

15. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę o godz. 16.30 – 18.30. Można w tym czasie nie tylko skorzystać z gier i zabaw, ale także z wykwalifikowanej pomocy z j. polskiego, angielskiego, matematyki i historii. Dziękuje Paniom, które opiekują się Świetlicą.

16. Usilnie prosi się rodziców przyjeżdżających do naszej szkoły, aby – dla bezpieczeństwa dzieci – nie wjeżdżali na górny parking. W ubiegłym tygodniu omal nie doszło to potrącenia dzieci.

17. Spotkanie Domowego Kościoła – Oazy Rodzin, dzisiaj o godz. 17.00. Zapraszamy do naszego Kręgu nowe, chętne rodziny.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci.

• o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach.

• rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci” na temat tzw. śmierci klinicznej.

 

Polecam: wrześniowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading