XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020 r.

1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Ofiara krzyżowa Jezusa Chrystusa to szczyt tajemnicy Bożego planu zbawienia. Kościół żyje nią stale, ponieważ sprawuje Eucharystię. Tu poznajemy naukę Krzyża, która jest dla nas mądrością i mocą Bożą.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dalszą renowację naszych witraży. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji.

3. Msza św. za Solenizantów sierpnia będzie odprawiona jutro, w poniedziałek, o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

4. Od wtorku rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2020/2021. Z racji trwającej pandemii Msza św. w int. uczniów, nauczycieli, pracowników naszej szkoły oraz dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych i ich rodziców będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00. Podczas tej Mszy poświęcimy przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45; Różaniec – sobota godz. 7.30

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowienia życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

7. Spotkanie z rodzicami dzieci, które 13 września mają przystąpić do I Komunii św. będzie w czwartek o godz. 18.00 w salkach parafialnych. Obecność jednego z rodziców jest obowiązkowa!

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św. na probostwie.

9. Po Mszy szkolnej w piątek zbiórka ministrantów i chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.

10. Od przyszłej niedzieli /06.09./ Msze św. niedzielne odprawiane będą znów o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00, a nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Chabrowej.

12. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę o godz. 16.00 – 18.00 – zapraszam szczególnie dzieci, oraz w piątek od godz. 18.00 – 20.00 – zapraszam szczególnie młodzież.

14. Gminny Ośrodek Sporu w Mszanie zaprasza wszystkie dzieci jutro, w poniedziałek 31.08., na zakończenie wakacji na sportowo przy scenie plenerowej w Połomi od godz. 9.00. Szczegóły na plakatach oraz w biurze GOS w Mszanie.

• o potrzebie humanizowania medycyny, która zbyt często ogranicza się do karty choroby, recepty i zestawu zleceń

• uniwersytet nie może nie być miejscem wymiany poglądów, ścierania się idei, szukania prawdy, bo nie byłby uniwersytetem; rozmowa z ustępującym rektorem KUL prof. Antonim Dębińskim

• komentarze dziennikarzy Gościa i Radia e`M do wybranych myśli św. Augustyna

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• naklejki na zeszyty na nowy rok szkolny

• jak polskie dzieci mogą wspierać swoich rówieśników z Syrii

• huczy jak w ulu, czyli o pracowitych pszczołach

Polecam: nowy „Wiesiadnik”

Życzę wiele światła Ducha Św. uczniom i nauczycielom w nowym roku szkolnym, a wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!