XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019 r.

1. Dziś XX Niedziela Zwykła. Stajemy dzisiaj przed Bogiem z tym wszystkim, co nas przygniata i boli. Mamy ufność, że w czasie Eucharystii On zaradzi naszemu niedowiarstwu i oświeci nasze życie, abyśmy poznali, że drogi Boże nie są drogami ludzkimi. Bóg pozwoli nam spojrzeć na nasze życie z nadzieją, że kiedyś zasiądziemy razem z Chrystusem po Jego prawicy. „Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ja udoskonala”.

2. Dzisiaj pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej kobiety i dziewczęta. Łączymy się w modlitwie z wszystkimi pielgrzymami, a zwłaszcza z pątniczkami z naszej Parafii.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na bieżące opłaty /prąd, woda, gaz/ Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta będzie również na opał na zimę dla naszych budynków kościelnych.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Obchody liturgiczne tygodnia:
– we wtorek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
– we środę wspomnienie św. Piusa X, papieża
– w czwartek wspomnienie NMP, Królowej
– w sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 120 – 166 /parzyste/

7. Mszańska piesza pielgrzymka do Turzy Śl. będzie w czwartek 29 sierpnia. Wyruszymy o 17.45 sprzed naszego kościoła. Powrót około godz. 22.45 – 23.00 – będzie podstawiony w Turzy Śl. bezpłatny autokar.

8. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

Polecam: „Gościa Niedzielnego’, wakacyjny „Wiesiadnik”.

Parafianom i Gościom życzę dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading