XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2018 r.

1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą. Zbawienie jest dziełem Boga Ojca przez Jezusa Chrystusa, dobrowolnie przyjętym i dokonanym dla wykupienia z niewoli grzechu każdego bez wyjątku człowieka. Urzeczywistnia się ono również i dzisiaj, w naszej obecności, kiedy gromadzimy się przy Chrystusowym ołtarzu dla sprawowania Eucharystii, czyli Ofiary i wspólnego dziękczynienia, składanego Bogu w radości za wielki dar odkupienia.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na opał na zimę dla naszych budynków kościelnych. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na naszą archidiecezję.

3. W czwartek udamy się z naszą mszańską pieszą pielgrzymką do Turzy Śl. Wyruszymy o 17.45 sprzed naszego kościoła. Powrót około godz. 22.45 – 23.00 – będzie podstawiony w Turzy /przy straży/ bezpłatny autokar. Zachęcam do licznego udziału, zwłaszcza młodzież naszej Parafii.

4. Pielgrzymka Ministrantów do katowickiej Katedry będzie w piątek – wyjazd z Mszany o 8.45.

5. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Msza św. za Solenizantów sierpnia zostanie odprawiona w sobotę o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

7. Kończą się wakacje, dlatego od przyszłej niedzieli Msze św. niedzielne będą odprawiane o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. O godz. 15.30 – nieszpory niedzielne.

8. W przyszłą niedzielę 1.09. przeżywać będziemy Gminne Dożynki. O godz. 9.00 w naszym kościele Msza św. dożynkowa. A od godz. 14.45 przejazd korowodu i świętowanie na boisku sportowym. Szczegóły na plakatach i w internecie.

Sołtys Mszany zwraca się z prośbą do miejscowych rolników o dary potrzebne do przystrojenia świątyni. Zachęca również mieszkańców ulic Moszczeńskiej, 1 Maja i Sportowej wzdłuż przejazdu korowodu, do udekorowania posesji.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 168 – 200 /parzyste/.

10. Bóg zapłać O. Arkadiuszowi za 10-ciodniowe zastępstwo wakacyjne pośród nas.

Polecam: „Gościa Niedzielnego”, wakacyjny „Wiesiadnik” i „Misyjne Drogi”.

Życzę dobrego i bezpiecznego, jeszcze, wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading