VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 05.05.2024 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocy.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których udajemy się do przydrożnych krzyży, aby tam modlić się o urodzaje, za pracujących na roli i o pokój. Nawiązują one również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek po Mszy porannej udamy się do krzyża przed kościołem, we wtorek po wieczornej Mszy św. pójdziemy do krzyża na skrzyżowaniu ul. ks. Styry i Mickiewicza, a w środę o 17.30 przy krzyżu przy ul. Mickiewicza 187 c

4. Trwa miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek, wtorek i środę przy krzyżach, w czwartek i piątek o godz. 17.30 i w sobotę o 16.30.

5. Nabożeństwa stałe:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V i VI.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o 7.45
  • Różaniec – w sobotę o 16.30

6. Msza św. za zmarłych w kwietniu oraz zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św., na probostwie

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00, po niej nabożeństwo majowe i zbiórka ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby nimi zostać.

9.Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a schola w poniedziałek o 14.45.

10.W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańsxkiego, podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.30 po raz pierwszy zaproszą do swojego serca Pana Jezusa Eucharystycznego Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne.

Spowiedź dzieci, rodziców i wszystkich chętnych przed I Komunią będzie w sobotę od godz. 9.30 i zawsze pół godziny przed Mszą św. Bardzo proszę też o modlitwę za te nasze Dzieci.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 84 – 104 /parzyste/ oraz ul. Sosnowej.

Pragnę jeszcze raz podziękować za wszelkie prace wykonane przy kościele i w związku z naszą Uroczystością Odpustową. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, orkiestrze, panom niosącym baldachim, kościelnym, organistce, służbie liturgicznej ołtarza, scholi oraz wszystkim Parafianom i Gościom za uczestnictwo w sumie odpustowej i odpustowych nieszporach. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary stołu – składam z serca płynące Bóg zapłać!

11. Świetlica Parafialna czynna jest we wtorek od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

12. Dzisiaj diakoni naszego seminarium rozpoczynają rekolekcje przed sobotnimi święceniami prezbiteratu. Pamiętajmy o nich i rekolekcjoniście w naszych modlitwach.

13. W środę 15 maja mija termin płatności II raty podatku od nieruchomości i rolnego. Sołtys Mszany będzie dyżurować od jutra 6 do 15 maja w sali ślubów na parterze Urzędu Gminy, w godzinach 8.00 – 15.00, a w piątki do 14.00. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą.

14. Archidiecezjalna pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych, odbędzie się w poniedziałek 13 maja w bazylice piekarskiej. Początek o godz. 9.00

15. Pielgrzymka mężów i młodzieńców do MB Piekarskiej będzie tradycyjnie w ostatnią niedzielę maja tj. 26.05. Chętnych, którzy pragną na nią pojechać autokarem, proszę o zapisanie się w zakrystii.

16. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy mają kotły węglowe, mogą składać wnioski o dofinansowanie do pompy ciepła. Można zyskać aż do 45 tys. zł tj. do 100% dofinansowania na wymianę źródła ciepła. Wnioski można składać tylko do środy 8 maja w siedzibie Związku Subregionu Zachodniego w Rybniku przy ul. Rudzkiej 13c /Kampus Uczelniany/. Szczegóły na stronie internetowej: subregion.pl i na plakatach.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.

  • o naszych świętych – filarach polskiej maryjności
  • o coraz powszechniejszej praktyce całodziennej, a nawet całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu

Polecam: majowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

 

Wszystkim życzę, aby Zmartwychwstały Pan nieustannie nam błogosławił i pomagał być pełnymi miłości, a maturzystom światła Ducha Św. przy egzaminach

Loading