XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, PRZEMIENIENIE PAŃSKIE – 06.08.2023 r.

1. Przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. Wraz z Jezusem i Apostołami Piotrem, Jakubem i Janem udajemy się na górę Tabor, aby doświadczyć Jezusowego Przemienienia i umocnić wiarę. Również podczas każdej Eucharystii Jezus swoją boska mocą dokonuje przemiany chleba i wina, a także naszych serc.

2. Serdecznie witam pośród nas S. Agnieszkę Pięta, Urszulankę Unii Rzymskiej, która opowie nam o swojej pracy misyjnej w Senegalu, a po Mszy św. poprosi o ofiary na rzecz misji.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

4. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Msza św. za zmarłych w lipcu oraz za zmarłych zalecanych odprawiona będzie w czwartek o godz. 17.00.

7. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 16.00 Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej, potem różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.

9. We wtorek 15 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św., a także pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych będzie w najbliższą sobotę 12.08. o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 123 – 175 /nieparzyste/.

11. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

12. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od 15.00 – 18.00 oraz w piątek od 10.00 – 13.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

13. Zaplanowany na dziś festyn GOKiRu Mszana pn. Dzień Sąsiada, został przeniesiony na 19 sierpnia.

14. Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia. Osoby, które chciałyby pojechać na nią autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii.

15. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku będzie możliwe w najbliższą środę w godz. 9.00 – 10.30 na parkingu przy GOKiR w Mszanie. Bliższe informacje i nr telefonu, aby się zapisać, znajdziemy na plakacie w gablotce.

16. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

17. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

 

Polecam: „Gościa Niedzielnego”, wakacyjny „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”.

Parafianom i Gościom życzę dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading