XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022 r.

1. Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Chcemy wsłuchać się w słowa, jakie Bóg kieruje dziś do nas; chcemy w głębokiej wierze zanurzyć się w tajemnicę Chrystusowej Męki, Śmierci i Zmartwychwstania, chcemy z tego niewyczerpanego źródła Bożej mocy, mądrości i miłości zaczerpnąć sił do życia w pełni chrześcijańskiego, chcemy po prostu z Bogiem wejść w nowy tydzień naszego życia. Niech nam Bóg w tym dopomoże.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych.

4. Jutro, w poniedziałek, rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

5. We wtorek 2 sierpnia przypada odpust ku czci MB Anielskiej, czyli Porcjunkuli. Można go zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając pozostałe warunki odpustu.

6. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Godzina Święta w czwartek od 20.00 – 21.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 7.30

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 106 – 134 /parzyste/ i ul. Brzozowej.

9. W środę wyrusza kolejna Piesza Pielgrzymka Rybnicka, z Jastrzębia grupa wyjdzie już we wtorek 02 sierpnia. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

10. Od jutra będziemy gościć o. Arkadiusza Sitko, werbistę, na wakacyjnym zastępstwie.

11. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia. Osoby, które chciałyby pojechać na nią autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii.

12. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych

13. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i zachowań
  • o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!