XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.07.2023 r.

1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. Jesteśmy przeznaczeni przez Boga, abyśmy się stali na wzór obrazu Jezusa Chrystusa, Jego Syna. To podobieństwo nosimy w sobie już od dnia naszego chrztu, kiedyś jednak będziemy uczestniczyć na zawsze w Jego chwale i będziemy do Niego podobni. Eucharystia, którą sprawujemy, buduje już teraz kształt innego życia, jest zadatkiem naszego zmartwychwstania.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać!! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych.

4. Msza św. za Solenizantów lipca będzie odprawiona jutro – w poniedziałek o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

6. W środę 2 sierpnia przypada odpust ku czci MB Anielskiej, czyli Porcjunkuli. Można go zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając pozostałe warunki odpustu.

7. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Godzina Święta – w czwartek od 20.00 – 21.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 7.30

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 57 – 121 /nieparzyste/.

10. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od 15.00 – 18.00 oraz w piątek od 10.00 – 13.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

11. Od wtorku do niedzieli w Lizbonie odbywać się będą Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka. Prośmy w modlitwie o obfite owoce tego szczególnego czasu.

12. W środę wyrusza kolejna Piesza Pielgrzymka Rybnicka, z Jastrzębia grupa wyjdzie już we wtorek 01 sierpnia. Bliższe informacje dla chętnych w gablotce.

13. Od wtorku będziemy gościć o. Arkadiusza Sitko, werbistę, na wakacyjnym zastępstwie, a w przyszłą niedzielę S. Agnieszkę Pięta, Urszulankę Unii Rzymskiej, pracującą na misjach w Senegalu, która opowie nam o swojej posłudze i po Mszach św. poprosi o ofiary na misje.

14. Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia. Osoby, które chciałyby pojechać na nią autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii.

15. Bezpłatne komputerowe badanie wzroku będzie możliwe w środę 09 sierpnia w godz. 9.00 – 10.30 na parkingu przy GOKiR w Mszanie. Bliższe informacje i numer telefonu, aby się zapisać, znajdziemy na plakacie w gablotce.

16. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

17. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • artykuły zapowiadające rozpoczynające się niebawem w Portugalii Światowe Dni Młodzieży

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a także owocnego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku!

Loading