XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.07.2020 r.

1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. Jako wspólnota ludu Bożego jesteśmy przeznaczeni rzez Boga, abyśmy się stali na wzór obrazu Jezusa Chrystusa, Jego Syna. To podobieństwo nosimy w sobie już od dnia naszego chrztu, kiedyś jednak będziemy uczestniczyć na zawsze w Jego chwale i będziemy do Niego podobni. Eucharystia buduje już teraz kształt naszego życia, jest zadatkiem naszego zmartwychwstania.

2. Wraz z całą Wspólnotą Parafialną cieszymy się, że kolejna grupa dzieci przystępuje do I Komunii św.. Życzymy im by radość ze spotkania z Jezusem w Eucharystycznym pomnażała ich wiarę, nadzieję i miłość

3. Dzisiaj – wspominając św. Krzysztofa – po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zachęcam też do włączenia się do Akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Bliższe informacje na ten temat w gablotce.

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dalszą renowację naszych witraży. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary! Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

5. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45. Różaniec – sobota godz. 7.30

7. Msza św. za Solenizantów lipca odprawiona będzie w piątek o godz. 8.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

8. W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych. Można zapisać się też do Księgi Trzeźwości.

9. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00. Po Mszy św. porannej sprawowanej za Członków Żywego Różańca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

10. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust ku czci MB Anielskiej, czyli Porcjunkuli. Można go zyskać nawiedzając kościół parafialny i spełniając pozostałe warunki odpustu.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 106 – 134 /parzyste/ i ul. Brzozowej.

12. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

13. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od godz. 10.00 – 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci i młodzież pozostające w czasie wakacji w domu do skorzystania z jej atrakcji. Dziękuję serdecznie Paniom, które podjęły się opieki nad Świetlicą.

14. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy oraz zakwaszenia organizmu. Będzie również możliwość nabycia testu kasetkowego na obecność przeciwciał oraz wykrywające infekcję koronawirusa. Badanie odbędzie się w Ambulansie na parkingu przed naszym kościołem – jutro, w poniedziałek 27.07., o godz. 13.00. Szczegóły na plakacie i ulotkach z tyłu kościoła.

15. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• Gdy ufnie zwróciła się do Boga w sytuacji bez wyjścia, doczekała się odpowiedzi. Wychowywała dziecko, które nie znało pojęcia „grzech”. Co wiemy o św. Annie, babci samego Syna Bożego?
• Jak kształtować relacje z teściową… – o bł. Mariannie Biernackiej, teściowej, która oddała życie za synową
• W wakacyjnym cyklu Nie ma jak u Mamy – odwiedzimy sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień! Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading