XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.07.2023 r.

1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą, w którą obchodzimy również III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.

Przez swoje słowa, czyny i obecność wśród ludzi Jezus głosił nadejście Królestwa Bożego. Po Jego Śmierci i Zmartwychwstaniu posłannictwo Jezusa przejął Kościół, wspólnota uczniów, którzy uwierzyli swemu Panu. Kościół, który jest zalążkiem i zaczątkiem Królestwa Bożego, powoli wzrasta i tęskni za tą godziną, kiedy Królestwo to objawi się z całą mocą.

Przez sprawowanie Eucharystii Kościół głosi swoją wiarę i wyraża gotowość na przyjście Chrystusa.

2. Dzisiaj – wspominając św. Krzysztofa – po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Zachęcam też do włączenia się do Akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Bliższe informacje na ten temat w gablotce.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na remont Piekarskiej Kalwarii. Za złożone ofiary, również za wszelkie przelewy na nasze konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

4. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

6. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 1 – 55 /nieparzyste/. Dziękuję za dary stołu.

7. Świetlica Parafialna przez cały lipiec jest nieczynna.

8. Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia. Osoby, które chciałyby na nią pojechać autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii.

9. Zarząd KGW w Mszanie zaprasza na Mszę św. z okazji święta Patronki św. Marty – w najbliższą sobotę 29.07. o godz. 17.00. Po Mszy św. Członkinie Koła zaproszone są na poczęstunek do GOKiR Mszana. Prosi się o potwierdzenie swojego przybycia.

10. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona, przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

11. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie.

12. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

13. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcam wszystkich do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, Mszę św. w tygodniu, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 10.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

15. Kolejna Piesza Pielgrzymka Rybnicka trwać będzie w dniach 2 – 5.08.2023 r., a już 01.08. wyruszy pielgrzymka z Jastrzębia z Parafii NMP Matki Kościoła. Bliższe informacje, również o zapisach – na plakacie w gablotce oraz w załączniku.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szarbela
  • o tym, jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

 

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a także owocnego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku!

 

plakat pielgrzymka

Loading