XV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.07.2020 r.

1. Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Jezus jest siewcą ziarna – słowa Bożego, od dni, kiedy chodził po drogach Galilei i Judei aż do dziś i aż do skończenia świata. Także teraz, gdy zgromadziliśmy się na sprawowanie Eucharystii, na glebę naszych serc rzuci swoje ziarno. Prośmy, aby z tego zasiewu rodziła się nasza wiara.

2. Wraz z całą Wspólnotą Parafialną cieszymy się, że kolejna grupa dzieci przystępuje do I Komunii św.. Życzymy im by radość ze spotkania z Jezusem w Eucharystycznym pomnażała ich wiarę, nadzieję i miłość

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na nasze parafialne inwestycje. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary, anonimowe i imienne! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na nowobudujący się kościół w Jankowicach Rybnickich.

4. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych. A w ciągu tygodnia Msze św. są: w poniedziałek, środę i piątek – rano, zaś we wtorek, czwartek i sobotę – wieczorem.

5. Jutro, w poniedziałek, przypada 13 dzień miesiąca, a więc dzień fatimski. O godz. 17.00 Msza św. za czcicieli MB Fatimskiej, a następnie różaniec fatimski i procesja z figurą MB wokół kościoła.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.  Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi. Różaniec – sobota godz. 16.30

7. Najbliższy piątek to III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wodzisławskiej 7 – 23 /nieparzyste/ oraz 6 – 36 i 54 – 82 /parzyste/.

9. Przypominam, że w obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.
Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

10. Świetlica Parafialna w naszych salkach czynna jest w środy od godz. 10.00 – 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 – 18.00.Zapraszam chętne dzieci i młodzież pozostające w czasie wakacji w domu do skorzystania z gier, zabaw, wspólnego oglądania filmów i innych atrakcji. Dziękuję serdecznie Paniom, które podjęły się opieki nad Świetlicą.

11. Spotkanie rodzin, które zgłosiły się do 3 kręgu Apostolatu Pielgrzymującej MB z Szensztatu odbędzie się w najbliższy wtorek /14.07./ po Mszy św. wieczornej w salkach parafialnych.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia?
• 150 lat temu papież powierzył Kościół opiece św. Józefa, dzisiaj Kościół w Polsce chce zrobić to samo
• kolejny odcinek z cyklu wakacyjnego Nie ma jak u Mamy – tym razem sanktuarium maryjne w Charłupi

Polecam: wakacyjny Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny.

Na czas wakacji życzę wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading