XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019 r.

1. Przeżywamy XIX Niedzielę zwykłą. Najświętsza Eucharystia jest szczytem obecności Jezusa Chrystusa wśród nas i zadatkiem przyszłej radości przebywania z Nim twarzą w twarz. Eucharystia uwydatnia różnoraką obecność Jezusa: w zgromadzeniu, w osobie kapłana, w słowie, pod postaciami chleba i wina. Pan przychodzi do nas, ale czy umiemy Go rozpoznać, aby Go godnie przyjąć?

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dokończenie wystroju naszego prezbiterium. Za wszelkie złożone ofiary – imienne i anonimowe – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na bieżące opłaty /prąd, woda, gaz/

3. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień Fatimski. O godz. 17.00 Msza św. w int. Czcicieli MB Fatimskiej, potem różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej.

4. W czwartek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwana świętem MB Zielnej. Zgodnie z tradycją błogosławić będziemy zioła i kwiaty przyniesione do kościoła. Jest to święto nakazane. Msze św. w tym dniu o 7.00; 10.00 i 16.00, a kolekta będzie przeznaczona na dalszą renowację naszych witraży.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – środa po Mszy św. Różaniec – sobota godz. 16.30

6. Najbliższy piątek jest III piątkiem miesiąca poświęconym czci Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

7. W sobotę przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona naszej katowickiej archidiecezji i całej górnośląskiej metropolii.

8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną będą w sobotę od godz. 8.00. Zapisy chętnych w zakrystii.

9. Msze św. niedzielne w czasie wakacji odprawiane są o 7.00, 10.00 i 16.00;

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 90 – 118 /parzyste/.

11. Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej odbędzie się w przyszłą niedzielę 18 sierpnia. Osoby, które chciałyby pojechać na nią autokarem – proszę o zapisanie się w zakrystii. Okazja do spowiedzi dla pątniczek w sobotę od godz. 16.15

12. Mszańska piesza pielgrzymka do Turzy Śl. będzie w czwartek 29 sierpnia. Wyruszymy o 17.45 sprzed naszego kościoła.

13. Bóg zapłać O. Joachimowi za dwutygodniowe zastępstwo wakacyjne pośród nas, a od piątku gościć będziemy O. Arkadiusza Sitko.

Polecam: „Gościa Niedzielnego”, wakacyjny „Wiesiadnik” i „Mały Gość Niedzielny”.

Parafianom i Gościom życzę dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, a także dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading