XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.07.2023 r.

1. Przeżywamy XIII Niedzielę Zwykłą. Usłyszymy dzisiaj ostrzeżenie Jezusa, który żąda od nas miłości niepodzielnej: „Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien” /Mt 10,38/. Kto więc chce iść za Nim, musi wziąć krzyż i solidarnie naśladować Go w życiu i śmierci. Inaczej bowiem nie można być Jego uczniem. Z Eucharystii uczmy się tak żyć, jak nasz Pan, Jezus Chrystus; tak ofiarować swoje życie, jak On to uczynił – posłuszny aż do Śmierci i to Śmierci krzyżowej.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii.

3. Przypominam, że przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane są: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie ma też nieszporów niedzielnych.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Godzina Święta – czwartek od godz. 20.00 – 21.00 w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego, a także do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek i do Serca Pana Jezusa w piątek.

6. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem Parafian z posługą sakramentalną – w sobotę od godz. 8.00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w zakrystii lub telefonicznie.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. oraz pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o 18.00 w salkach parafialnych.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Kopernika 1 – 55 /nieparzyste/ oraz ul. Szymborskiej.

9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

10. W czwartek 6 lipca, przypada wsp. MB Uzdrowienia Chorych, jest to święto patronalne Apostolstwa Chorych. W tym dniu odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę. Tam Msza św. o godz. 11.00, która będzie transmitowana przez TVP 3.

11. Świetlica Parafialna przez cały lipiec będzie nieczynna.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • o licznych formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie
  • o wymarzonych parafiach proboszczów

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a także owocnego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku!

Loading