XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.06.2023 r.

1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Św. Paweł Apostoł mówi dziś do nas, że przez jednego Człowieka, Jezusa Chrystusa, spłynęła na wszystkich łaska. W Dniu Pański przychodzimy na sprawowanie tajemnicy Najświętszej Eucharystii, aby zaczerpnąć ze źródła tej łaski. W Śmierci i Zmartwychwstaniu Jezusa jest ono dla nas stale otwarte.

Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

2. Serdecznie witam pośród nas ks. prob. Tadeusza Kalisza, który wygłosi do nas słowo Boże i zbierze ofiary podczas kolekty, która przeznaczona jest na budowany kościół NMP Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Katowicach.

3. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45
  • Różaniec – sobota godz. 7.30

4. W czwartek przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze św. w tym dniu o godz. 8.00 i 17.00.

5. Msza św. za Solenizantów czerwca odprawiona będzie w piątek o godz. 8.00, a za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w II kwartale w piątek o godz. 17.00, Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msze św. w tym dniu o 8.00 i 17.00. Po porannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. ks. Styry. Dziękuję za dary stołu.

8. Od przyszłej niedzieli przez całe wakacje Msze św. w niedzielę odprawiane będą: o 7.00, 10.00 i 16.00; nie będzie też nieszporów niedzielnych.

9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.

10. W ramach Świetlicy Parafialnej zapraszam pozostające w domu dzieci i młodzież w środę od godz. 16.00 na ognisko na farskim placu. Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję. Świetlica będzie przez cały lipiec nieczynna.

11. GOKiR Mszana zaprasza na premierę spektaklu pt.: „TACY JESTEŚMY” w wykonaniu grupy teatralnej „KREDENS”. Spektakl odbędzie się w piątek, 30 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 w sali Ośrodka Kultury w Połomi. Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed spektaklem.

 

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • w Dniu Ojca na ogół pamiętamy o mężczyznach, którzy nas wychowali, ale rzadko myślimy o Ojcu, który stworzył i nas, i ich – refleksje o Bogu Ojcu

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik i wakacyjny Mały Gość Niedzielny

 

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień, a także owocnego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku!

Loading