XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2023 r.

1. Przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. „Niechaj sławią Cię narody wszystkie.” Sławimy Boga za Śmierć i za Zmartwychwstanie Jezusa, naszego Pana. Łączymy nasz głos z głosem całego stworzenia i hymnem Świętych stojących już przed Bogiem. Niech Bóg nade wszystko będzie błogosławiony! Nieszpory niedzielne, podczas których odnowimy akt poświecenia Niepokalanemu Sercu NMP – dzisiaj o 15.30

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na budujący się kościół NMP Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich.

3. Katecheza dorosłych – we wtorek o godz. 18.00 na probostwie.

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy św. porannej

  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam wyjeżdżających w najbliższym czasie na wakacje.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

5. Msza św. za tegorocznych Absolwentów naszej Szkoły zostanie odprawiona w środę o godz. 15.00, a w intencji pozostałych Dzieci oraz Nauczycieli i Pracowników szkoły z ok. zakończenia Roku Szkolnego będzie w piątek o godz. 8.00.

6. Msza św. w int. Ojców naszej Parafii z okazji Dnia Ojca będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00.

7. W sobotę przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

8. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 136 – 172 /parzyste/.

9. Pragnę serdecznie i gorąco podziękować wszystkim, którzy w oktawie Bożego Ciała brali udział w procesjach eucharystycznych, szczególnie dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym i ich rodzicom.

10. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

11. Ogłoszenie Urzędu Gminy: z uwagi na docierające do Urzędu Gminy informacje od mieszkańców, że firmy prywatne, rzekomo za pośrednictwem urzędu, chcą przeprowadzać audyty energetyczne czy też montować panele fotowoltaiczne – pragniemy zdementować te informacje. W tym celu zapraszamy mieszkańców na spotkanie z audytorem do GOKiR Mszana jutro, w poniedziałek19.06., o godz. 16.00. Spotkanie jest organizowane przez Stowarzyszenie Krakowski Alarm Smogowy. Na spotkaniu dowiedzą się Państwo kiedy należy wykonywać audyty energetyczne i karty charakterystyk energetycznych, przybliżone zostaną też zagadnienia dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze.

12. Caritas Archidiecezji Katowickiej zaprasza do odwiedzenia mobilnej wystawy fotograficznej „Podaruj dobro jak MY” zorganizowanej w ramach projektu „Podaruj dobro”. Wystawa prezentuje codzienność pracy Parafialnych Zespołów Caritas naszej Archidiecezji. Ukazanie ich zaangażowania i pracy na rzecz innych poprzez wizualne świadectwo ich pracy pozwoli podziękować „cichym bohaterom” za ich bezinteresowną pomoc, zaangażowanie i docenić ich działania, tak by zostały one zauważone w lokalnych społecznościach, na rzecz których działają.

W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • odpowiedź na pytanie, czy katolicy powinni angażować się w politykę
  • wyjaśnienie,, dlaczego także kobiety mogą być nadzwyczajnymi szafarkami Komunii św.

W „MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • specjalny dodatek – plansza z mapą Polski, a na niej ciekawe i dziwne muzea, które warto odwiedzić
  • o starociach i wartościowych eksponatach, które mogą być kluczem otwierającym drzwi do fascynującego świata kultury i historii
  • o młodym pielgrzymie, który tylko z plecakiem, śpiworem i gitarą szedł z Sejn do Fatimy i z powrotem
  • o Dawidzie Kubackim, słynnym skoczku narciarskim, kiedyś ministrancie, który przyznaje, że nie wstydzi się wiary.

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading