X NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.06.2023 r.

1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą. Jezus zasiada teraz z nami przy stole, jak kiedyś z celnikami i grzesznikami. Przy tym stole chce nas nakarmić swoim słowem oraz swoim Ciałem i Krwią. Przystępując więc do tajemnicy Najświętszej Eucharystii wyznajmy naszą grzeszność i otwórzmy serca na Jego łaskę.

2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Nabożeństwo eucharystyczne z procesją wokół kościoła dziś o godz. 15.30. Procesja eucharystyczna również codziennie do piątku włącznie – serdecznie zapraszam.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary oraz przelewy na nasze konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze.

4. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień fatimski. Msza św. za Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00 następnie różaniec fatimski i procesja eucharystyczna.

5. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klas V, VI i VII.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i jest to również III piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo z odmówieniem Koronki, a po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy. Natomiast w sobotę przypada wsp. Niepokalanego Serca NMP.

7. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam dzieci szkolne i przedszkolne. Po Mszy i nabożeństwie zbiórka ministrantów oraz chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami – do czego usilnie zachęcam wszystkich chłopców, zwłaszcza po I Komunii św.

8. Ostatnie przed wakacjami spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 10.00

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 94 – 134 /parzyste/. Bóg zapłać również za dary stołu.

10. Pragnę serdecznie i gorąco podziękować za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim, którzy zbudowali ołtarze, ofiarowali fundusze na kwiaty, którzy pomagali w przygotowaniach, tym którzy przyozdobili swoje domy, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, dzieciom Wczesno i Pierwszokomunijnym oraz sypiącym kwiaty, panom niosącym baldachim, orkiestrze, p. organistce, kościelnym, szafarzom, policji i wszystkim Parafianom. Za publiczne świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu – wszystkim serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

11. Świetlica Parafialna czynna jest w środy od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

12. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w czwartek 15.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

13. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film pt.: ”Niebo nie może czekać. Historia Carla Acutisa”. Wyświetlany on będzie: sobota – niedziela 10-11.06. o g. 15.00 i 17.00; wtorek 13.06. o g. 18.00 oraz czwartek 15.06. o godz. 18.00

14. Wójt Gminy Mszana informuje, że gmina nasza przystąpiła do opracowania „Programu ograniczenia niskiej emisji na terenie Gminy Mszana na lata 2024 – 2027”. Ma on na celu wymianę starych nieefektywnych kotłów na kotły ekologiczne o wysokiej sprawności. Mieszkańcy, którzy planują wymianę źródła ciepła w latach 2024 – 2027 proszeni są o złożenie ankiety na potrzeby opracowania Programu. Ankiety można składać w Urzędzie Gminy Mszana w dniach 12 – 23 czerwca br. Więcej informacji na stronie internetowej gminy oraz w referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

 

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Loading