WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 24.05.2020 r.

1. Przeżywamy dziś radosną pamiątkę dnia, w którym nasz Pan, Jezus Chrystus, wstąpił do nieba, aby zasiąść w chwale po prawicy Ojca. Wierzymy, że istnieje inny świat, ku któremu wszyscy idziemy. Nasza ojczyzna jest w niebie. Jezus zmartwychwstały uprzedza nas w drodze; przez swoje uwielbienie, które dokonało się w Śmierci, Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu, chce nas wszystkich pociągnąć, abyśmy byli tam, gdzie jest On.

2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30 – transmitowane również przez internet.
Dzisiaj 24.05. we wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy o katolikach mieszkających w tym kraju. Trwa nowenna przed Urocz. Zesłania Ducha Św.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie złożone ofiary – również za przelewy na konto parafialne – składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii.

4. Zachęcam do modlitwy przez wstawiennictwo MB Piekarskiej – Lekarki Chorych oraz naszego patrona św. Jerzego, aby Pan Bóg zatrzymał panującą epidemię. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, o służbach medycznych i sanitarnych, o przebywających w kwarantannie, prośmy o mądrość i światło Ducha Świętego dla rządzących, a także módlmy się za zmarłych na skutek epidemii. Prośmy również o tak potrzebny deszcz.
Codziennie o godz. 20.30 odmawiajmy różaniec w tych intencjach dodając Litanię Loretańską
Pamiętajmy również o rozsądnym postępowaniu na co dzień dla dobra i bezpieczeństwa własnego oraz bliźnich.
Nie zapominajmy o noszeniu maseczek zakrywających nos i usta – również nawiedzając kościół.

5. W naszym kościele w Mszach św. może uczestniczyć 30 osób szczególnie z rodziny, która zamówiła intencję mszalną.

6.Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez internet.

7.Msza św. ku czci św. Urbana z prośbą o urodzaje odprawiona będzie w jutro, w poniedziałek, o godz. 17.00, a po niej w kościele odmówimy odpowiednie modlitwy przez wstawiennictwo św. Urbana.

8. Msza św. w intencji ks. Marcelego oraz Matek naszej Parafii z ok. Dnia Matki zostanie odprawiona we wtorek o godz. 17.00.

9. Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00.

10. Msza św. w intencji Dzieci naszej Parafii z ok. zbliżającego się Dnia Dziecka będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00.

11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. W tym dniu o godz. 9.00 Msza św. za Solenizantów miesiąca maja. Proszę o telefoniczne imienne zgłoszenia.

12. Ks. Abp zezwolił na spowiadanie w konfesjonale – przy zachowaniu maksymalnej ostrożności i dezynfekcji oraz maseczek i rękawiczek. Okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed Mszą św. a we wtorek, czwartek i piątek od godz. 15.30, w sobotę od 15.45.

13. Bóg zapłać za wykonane w ubiegłym tygodniu prace związane z odgromieniem naszego kościoła. Dziękuję także osobom sprzątającym naszą świątynię, jak również za dary stołu przyniesione na probostwo. Dziękuję p. katechetce Ewie za pomysły, a wszystkim innym, zwłaszcza naszym dzieciom, za włączenie się do akcji robienia kapliczek i laurek dla Matki Bożej, a także za przygotowane torty na 100 urodziny św. Jana Pawła II. Bliższe informacje na ten temat znajdziemy na naszej parafialnej stronie internetowej.
Zachęcam i zapraszam wszystkie dzieci, aby podczas majowych nabożeństw – dziś i za tydzień o godz. 15.30 – modliły się przy wykonanych przez siebie kapliczkach, łącząc się w transmisji z naszego kościoła.

14. Pierwszą Komunię św. przełożyliśmy na 13 września 2020 r., ale zgodnie z propozycją Ks. Abpa jest możliwość uroczystości Pierwszokomunijnej w małych grupach, a nawet indywidualnie. Część rodziców już zarezerwowało inne terminy. Temat jest ciągle otwarty.
Natomiast 18 kwietnia 2021 r. byłoby uroczyste, wspólne przeżycie I rocznicy I Komunii.

15. Tegoroczna Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej nie odbędzie się w tradycyjnej formule. Jednak ks. Abp za tydzień, w ostatnią niedzielę maja /31.05./ odprawi Mszę św. w piekarskiej bazylice, a homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś. Uroczystość ta będzie transmitowana przez telewizję i radio e`M.

Plakaty w załącznikach

Przypominam. że:
1. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania – dotyczy szczególnie osób podwyższonego ryzyka: chorych, osoby starsze, kobiety w stanie błogosławionym. Uczestniczymy w Mszach św. i nabożeństwach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych.
2. Aż do odwołania Msze św. w naszym kościele odprawiane są z udziałem najwyżej 30 osób z rodziny zamawiającej intencję mszalną.
3. Nasza świątynia jest otwarta w ciągu dnia do godz. 20.00 i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dogodnym czasie.
W kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek, nie może przebywać w nim więcej niż 30 osób jednocześnie!!!
4. Z racji zaistniałej sytuacji zaleca się usilnie, aby przyjmować Komunię duchową, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego wypływającego z miłości.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej
• czy górnośląski przemysł wydobywczy przetrwa kryzys spowodowany falą zachorowań wśród górników?
• jakie znaki poprzedzą paruzję?

Polecam: Mały Gość Niedzielny,– wszystko do nabycia w przedsionku kościoła.

Wszystkim życzę, dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia. Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie epidemii.
Św. Jerzy – módl się za nami!  Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

 

Loading