VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.02.2022 r.

1. Przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą. Gromadzimy się na Eucharystii. Wierzymy, że uwielbiony Pan jest wśród nas obecny. Jego miłość czyni nas wspólnotą braci i chociaż grzech osłabia wzajemną więź miłości, to jednak Ciało i Krew Chrystusa, które przyjmujemy, przemieniają nas i na nowo jednoczą we wzajemnej miłości ku sobie i Chrystusowi. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii – na opał do kościoła. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na również potrzeby naszej Parafii.

3. Zapraszam na nabożeństwa w tym tygodniu:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30

4. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 187 – 207 /nieparzyste/ oraz 174 – 182 /parzyste/.

5. Świetlica Parafialna będzie w tym tygodniu nieczynna. Dziękuję Paniom, które zorganizowały i poprowadziły w ubiegły czwartek karnawałowy bal przebierańców, a także wszystkim uczestnikom.

6. Dziś alumni naszego Seminarium rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecajmy ich oraz rekolekcjonistę w naszej modlitwie. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę.

7. W naszym kościele może przebywać 120 osób plus zaszczepieni. Przypominam, że obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

8. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

9. GOKiR Mszana na każdy dzień ferii przygotował program zajęć dla dzieci. Szczegóły na stronie internetowej Ośrodka Kultury

10. Gminny Ośrodek Sportu zaprasza na krytą pływalnię do Połomi. W II tygodniu ferii m. in. gry i zabawy w wodzie, turniej podwodnej koszykówki, wyjazdy na narty. Szczegóły na stronie organizatora i na profilu facebookowym.

11. Bóg zapłać o. Joachimowi Zok za posługę duszpasterską, a witam pośród nas o. Arkadiusza Sitko.

• list papieża Benedykta XVI stanowiący odpowiedź na stawiane mu zarzuty
  • artykuł wyjaśniający tę sprawę

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• ściereczka z mikrofibry, którą można wyczyścić okulary, smart fon czy tablet, ale może ona też przypomnieć o najważniejszym: by zobaczyć więcej i „wyczyścić” to, co zasłania dobro.

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień oraz udanych i bezpiecznych ferii zimowych!