VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023 r.

1. Przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Zgromadziliśmy się na sprawowanie Eucharystii, aby w ten sposób wypełnić wolę Jezusa wyrażoną w słowach: „To czyńcie na moją pamiątkę”. Będziemy słuchać słowa, które daje życie i karmić się Ciałem i Krwią uwielbionego Pana. Oto jest przedsmak tego, czego „ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują”. /1Kor 2,9/

Zapraszam na nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na opał dla budynków kościelnych. Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na budowany nowy kościół w Jankowicach Rybnickich.

3. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam uczniów klasy VII.
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30

4. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca poświęcony szczególnej czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 8.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem Koronki.

6. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i kandydatów.

7. Msza młodzieżowa w piątek o godz. 18.30, a przedtem od 18.00 okazja do spowiedzi. Zapraszam całą młodzież naszej Parafii.

8. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o 10.00 – w salkach parafialnych, a Schola Parafialna w sobotę o 11.00 na chórze w kościele.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 202 – 250 /parzyste/.

10. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od godz. 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci i dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

11. W poniedziałek 17 kwietnia w naszym kościele będzie udzielany sakrament bierzmowania. Gdyby ktoś z dorosłych, którzy nie przyjęli jeszcze tego sakramentu, chciałby go przyjąć – to proszę o zgłoszenie się do mnie w tym tygodniu, najlepiej po Mszy św.

12. W dzisiejsza niedzielę można oddać krew w ambulansie krwiodawstwa przy OSP w Mszanie w godz. od 8.00 – 12.30.

13. Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie zaprasza członków i sympatyków na zebranie sprawozdawcze – w dzisiejszą niedzielę o godz. 12.00 w remizie OSP.

14. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

15. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie

• dlaczego sanktuarium w Lourdes stało się miejscem szczególnym dla chorych
  • jak rozmawiać z dziećmi, które chcą wypisać się z religii

Polecam: lutowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i zdrowia na cały nowy tydzień!