VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.05.2019 r.

1. Jezusowi, który przez swoją zbawczą Śmierć i chwalebne Zmartwychwstanie przywrócił światu pokój, przynosimy dzisiaj trud przeżytego tygodnia. Będziemy wspólnie się modlić i składać Najświętszą Ofiarę; będziemy wspólnie śpiewać i jednoczyć się przez tę samą postawę, wykonywanie tych samych gestów. Wszystko to powinno umocnić więzy naszej jedności, nasze oddanie Chrystusowi i nasze umiłowanie Jego życiodajnych słów.

2. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. Równocześnie przypada dziś Dzień Matki. Modlimy się za nasze Mamy i życzymy im zdrowia duszy i ciała, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej. Łączymy się też modlitewnie z pielgrzymami, którzy udali się na Pielgrzymkę mężów i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej do Piekar Śl.

3. Kończymy już miesiąc maj, a więc i nabożeństwa majowe. Odprawiać je będziemy jeszcze: dzisiaj o godz. 15.30, w poniedziałek o 7.30, od wtorku do piątku o godz. 17.30.

4. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest potrzeby naszej Parafii – na opłacenie bieżących rachunków. Za wszelkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień na potrzeby archidiecezji – sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których udajemy się do przydrożnych krzyży, aby tam modlić się o urodzaje, za pracujących na roli i o pokój. Nawiązują one również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek po Mszy porannej udamy się do krzyża misyjnego, we wtorek po wieczornej Mszy św. pójdziemy do krzyża na skrzyżowaniu ul. ks. Styry i Mickiewicza, a w środę o godz. 17.30 zgromadzimy się przy krzyżu między domami przy ul. Wodzisławskiej 7 a 1 Maja 2. Tam też odprawimy nabożeństwa majowe.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św.
Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
Koronka do Bożego Miłosierdzia – w piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.

7. Msza szkolna w intencji Dzieci naszej Parafii z ok. Dnia Dziecka – w piątek o godz. 17.00. Zapraszam szczególnie do udziału w niej naszych przedszkolaków, którzy otrzymają dyplomy za uczestnictwo w katechezie. Również podczas tej Mszy św. modlić się będziemy za Solenizantów maja – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. za Członków Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

9. Dzieci Maryi w sobotę, 1 czerwca, wyjątkowo nie mają spotkania.

10. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

11. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 17.00 będzie spotkanie Domowego Kościoła, czyli Oazy Rodzin.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Kopernika 1 – 55 /nieparzyste/ oraz ul. Szymborskiej.

13. Dzisiaj o godz. 16.00 w Parku Aktywnej Rekreacji odbędzie się Festyn Charytatywny.

14. GOKiR Mszana zaprasza na „Gigantyczny Dzień Dziecka”. Impreza odbędzie się w sobotę 01.06. na boisku sportowym w Gogołowej, gdzie staną największe w Europie dmuchane tory przeszkód.

15. W najbliższy wtorek /28.05./ o godz. 10.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Mszańskiego Klubu Seniora. Będzie mowa o rozwiązywaniu problemów prawnych w życiu codziennym. Prawnik przedstawi zagadnienia związane z bezpiecznymi zakupami. Jak nie dać się nabrać na fikcyjne promocje, bezpłatne upominki i inne podobne praktyki.

16. W najbliższą środę /29.05./ będzie możliwość profilaktycznego bezpłatnego badania słuchu w naszym Ośrodku Zdrowia w Mszanie. Szczegóły na plakacie.

17. W najbliższy piątek 31.05. będzie można oddać krew w godzinach od 9.00 – 13.30 w ambulansie przy OSP w Mszanie – do czego serdecznie zachęcam osoby zdrowe i pełnoletnie.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• w jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci.
• o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół, mówi abp Wojciech Polak.
• o sytuacji fizjoterapeutów, kolejnego protestującego środowiska.

Polecam: nowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień !!!

Loading