UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas swoją opieką. Nie będzie dzisiaj procesji na cmentarz, ale zapraszam na różaniec za zmarłych o godz. 15.15. Zapraszam zwłaszcza rodziny osób zmarłych od 01 listopada 2019 do końca października 2020 r. W dobie epidemii – dla bezpieczeństwa własnego i innych – zaplanujmy odwiedziny grobów naszych zmarłych na czas po Uroczystości Wszystkich Świętych!!!

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii, na spłacenie remontu naszych organów. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary. W przyszłą niedzielę na renowację katowickiej katedry.

3. Jutro, w poniedziałek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.00; 17.00.

4. Można w tych dniach zyskiwać odpusty za zmarłych; nawiedzając kościół od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, a także – zgodnie z decyzją papieża Franciszka z racji epidemii – przez cały listopad nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

5. Różaniec za zmarłych odmawiać będziemy od dzisiaj 1 listopada do niedzieli 8 listopada; dzisiaj o 15.15, od poniedziałku do piątku o 17.30, w sobotę o 16.30, a w przyszła niedzielę o 15.30. Zalecania można składać w zakrystii, kartki wyłożone są w przedsionku kościoła.

Msze św. za tych zmarłych zalecanych będą odprawione: w poniedziałek /2.11./ o g. 9.00; w środę i czwartek /4 i 5.11./ o 17.00; oraz w przyszłą niedzielę /8.11./ o 16.00.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do uczestnictwa w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach parafialnych.

9. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 46 – 86 /parzyste/. Dziękuję również za dary stołu przyniesione na probostwo.

10. Urząd Gminy informuje, że w listopadzie upływa termin IV raty podatku. Sołtys sołectwa Mszana będzie go pobierać od czwartku 5 do poniedziałku 16 listopada /oprócz 11.11./ w godzinach urzędowania Gminy. Prosi się o zabranie decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia kartą płatniczą.

11. Dzisiaj Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” po raz 25 kwestuje przy kościele na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Zarząd Fundacji składa serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc.

12. Cała Polska jest w czerwonej strefie, dlatego w obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie 60 osób. Pamiętajmy też w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

• o czyśćcu, który jest przejawem miłosierdzia Bożego, i o duszach w czyśćcu, którym możemy pomóc naszą modlitwą

• o księdzu, który przetrwał dwuletnią niewolę u dżihadystów dzięki modlitwie różańcowej

• o założycielu Rycerzy Kolumba, którego biografia jest fascynującą historią pokonywania życiowych trudności

 

Polecam: nowy Wiesiadnik oraz listopadowy Mały Gość Niedzielny.

 

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!

Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading