UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypomina nam niepojętą dla nas prawdę, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach. Kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Łączymy się duchowo z pielgrzymami, którzy udali się na Pielgrzymkę mężów i młodzieńców do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej do Piekar Śl. Transmisja z tych uroczystości będzie w TVP Polonia, TVP Katowice, Radiu eM i PR Katowice. Początek o godz. 10.00

3. Serdecznie witam pośród nas ks. Prob. Tadeusza Kalisza, budowniczego kościoła w Jankowicach Rybnickich, który wygłosi do nas dzisiaj słowo Boże i zbierze kolektę na budującą się świątynię. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych: dzisiaj o godz. 15.30 i jutro, w poniedziałek, o godz. 7.30

5. Msza św. w int Solenizantów maja zostanie odprawiona jutro, w poniedziałek, w święto Nawiedzenia NMP, o godz. 7.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30.

7. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 7.00; 8.30; 11.00 i o 16.00. Po Mszy o 8.30, która będzie sprawowana w intencji budowniczych ołtarzy i ofiarodawców, wyruszymy z procesją, aby publicznie dać świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Przejdziemy z kościoła ulicą Mickiewicza do góry, dalej ul. ks. Styry i z powrotem ul. Mickiewicza do kościoła. Na trasie tradycyjnie zatrzymamy się przy ołtarzach. Do udziału w Procesji zapraszam poczty sztandarowe, Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz wszystkich Parafian. Z racji niemożności zachowania odpowiedniego dystansu osób – podczas procesji obowiązkowe są maseczki zakrywające nos i usta! Proszę też o udekorowanie naszych domów w całej Parafii, za co z góry Bóg zapłać. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej Parafii.

8. Od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała tj do 11 czerwca włącznie codziennie po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.

9. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcam do odnowienia życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę. Msza św. w int uświęcenia duchowieństwa i o nowe powołania – w czwartek o godz. 7.00.

Msza św. za dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne w piątek o godz. 9.30.

10. W najbliższy piątek ks. Abp Wiktor Skworc udzielać będzie sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. O godz. 16.00 z klas VIII, a o godz. 18.00 z klas I ponadpodstawowych. Uroczystości te maja charakter zamknięty tzn. uczestniczą w nich tylko bierzmowańcy wraz ze swoimi świadkami.

Próby przed bierzmowaniem: wtorek o godz. 18.00 – młodzież starsza, środa o godz. 18.00 – młodzież z klas VIII. Okazja do spowiedzi dla bierzmowańców, świadków bierzmowania oraz dzieci Wczesno i pierwszokomunijnych wraz z rodzicami:

we wtorek od 16.00 – 17.00, w środę od 16.00 – 18.00; w czwartek od 15.00 – 16.00.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Mickiewicza 115 – 153 /nieparzyste/.

12. Cieszymy się, ze już wszystkie 39 Dzieci przystąpiło w tym roku w naszej Parafii do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. Życzymy im, by mocno kochały Pana Jezusa Eucharystycznego i często zapraszały Go do swoich serc! Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za złożone ofiary, dar ołtarza – 4 nowe ornaty oraz dary dla niepełnosprawnych dzieci z ośrodka opieki w Jastrzębiu-Zdroju.

13. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem.

Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania.

Może w nim przebywać jednocześnie 30 osób. Pamiętajmy w kościele o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób.

Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

15. Urząd Gminy w Mszanie ogłasza dodatkowy nabór wniosków na dotacje do wymiany kotłów w roku 2021, łącznie jest 13 wolnych miejsc na realizację inwestycji, w tym: 7 inwestycji na wymianę kotła węglowego na kocioł gazowy i 6 inwestycji na wymianę kotła węglowego na kocioł węglowy.

Zainteresowane osoby, chcące skorzystać z dotacji jeszcze w tym roku na wymianę kotła, prosimy o złożenie wniosku w dniach od poniedziałku 07.06. do piątku 11.06.2021 r.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 32 – 475 97 59 w Referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych.

 

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• broszura zawierająca medytacje i modlitwy orarte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa

• o historii Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i nabożeństw czerwcowych

• o obietnicach Pana Jezusa dla czcicieli Jego Najświętszego Serca

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i całego nowego tygodnia. Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading