UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która przypomina nam niepojętą dla nas prawdę, że Bóg jest Jeden, ale w Trzech Osobach. Kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Zapraszam na nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Witam pośród nas ks. prob. Tadeusza Kalisza, budowniczego kościoła NMP Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich, który wygłosi do nas słowo Boże i zbierze kolektę na budowę kościoła. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii – na opał na zimę.

3. Jutro, w poniedziałek, przypada 13 dzień miesiąca, a więc Dzień fatimski. Msza św. za Czcicieli MB Fatimskiej o godz. 17.00 następnie różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej

4. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Różaniec – w sobotę o godz. 16.30.

5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Jest to święto nakazane. Msze św. o godz. 7.00; 8.30; po procesji o 11.00 i o 16.00. Po Mszy o 8.30, która będzie sprawowana w intencji budowniczych ołtarzy i ofiarodawców, wyruszymy z procesją, aby publicznie dać świadectwo naszej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Przejdziemy z kościoła ul. Mickiewicza w dół, następnie ul. Spacerową, ks. Tuskera i Mickiewicza do kościoła. Na trasie tradycyjnie zatrzymamy się przy 4 ołtarzach. Do udziału w Procesji zapraszam poczty sztandarowe, Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz wszystkich Parafian. Proszę też o udekorowanie naszych domów w całej Parafii, za co z góry Bóg zapłać. Kolekta w tym dniu na potrzeby naszej Parafii, na dokończenie renowacji witraży.

6. Od piątku przez całą Oktawę Bożego Ciała tj. do 24 czerwca włącznie codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam do licznego udziału.

7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, po Mszy św. porannej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z odmówieniem koronki.

8. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – zapraszam wszystkie dzieci szkolne i przedszkolne.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, zaś zbiórka ministrantów i kandydatów – w piątek po Mszy szkolnej.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 64 – 88 /parzyste/ oraz ul. Sportowej. Dziękuję również za prace wykonane na terenie przykościelnym, a także za dary stołu.

11. Dzisiaj dokonujemy Wyboru Nowych Członków Rady Parafialnej. Prawo do głosowania mają wszyscy pełnoletni Parafianie. Karty do głosowania są dostępne w przedsionku kościoła. Na Listach Wyborczych należy skreślić maksymalnie dwóch kandydatów i swój głos wrzucić do urny w przedsionku kościoła. Bóg zapłać za każdy oddany głos, który świadczy o trosce o naszą Wspólnotę Parafialną. W przyszłą niedzielę zostanie ogłoszona lista 10 nowo wybranych Członków Rady.

12. Referat Finansów i Budżetu Urzędu Gminy Mszana przypomina, że w środę 15.06. upływa termin II raty opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

13. Na mocy dekretu ks. abpa Wiktora Skworca od ubiegłej niedzieli z naszej Parafii zostały wyłączone i dołączone do Parafii św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śl. Wilchwach domy przy ulicach: Akacjowej, Konopnickiej, Turskiej /numery 2-30 i 1-29/, Nowej, Polnej i Wodzisławskiej /pomiędzy ulicami Nową i Polną, numery 79A-97/

14. W przyszłą niedzielę 19.06. odbędzie się w Mszanie XI Śląski Maraton Rowerowy. W związku z tym w okolicy Ośrodka Kultury i kościoła mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do miejsc parkingowych (górny parking przy GOKiR będzie zamknięty).

15. Zapraszamy rodziny z dziećmi na jednodniową wycieczkę w Beskidy, w sobotę 16 lipca br. Wyjazd autokarem w godzinach porannych, przejazd do Brennej Bukowej, przejście górskim szlakiem turystycznym na Klimczok, odpoczynek, zejście do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku na Górce. Powrót w godzinach wieczornych. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie. Koszt 50 zł od osoby, dzieci jadą za darmo, wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • o beatyfikowanych we Wrocławiu elżbietańskich męczennicach
  • o pomyleniu neutralności z laickością w Unii Europejskiej

Polecam: Gość Extra w cenie 12 zł w całości poświęcony Najświętszemu Sakramentowi i cudom eucharystycznym m. in. w Sokółce i Legnicy.

Polecam: czerwcowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Boga w Trójcy Świętej Jedynego na cały nowy tydzień!

Loading