ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2024 r.

1. Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.

Kończy się też dzisiaj okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna okres zwykły w ciągu roku, w którym będziemy wspominać misterium Chrystusa w całej jego pełni. Zwyczajowo jednak wystrój świąteczny i śpiew kolęd zachowujemy do 2 lutego. Nieszpory kolędowe – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta również na potrzeby parafialne.

3. Msze św. w tym tygodniu ze względu na odwiedziny kolędowe odprawiane będą: w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, a czwartek i piątek o godz. 8.00.

Kancelaria czynna będzie po Mszach św. od poniedziałku do piątku rano.

Kolęda dodatkowa dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym dla siebie terminie będzie w sobotę 20 stycznia od godz. 11.00. Zgłoszenia w zakrystii lub telefonicznie.

W sobotę 20 stycznia o godz. 15.00 zapraszam mieszkańców i rodziny południowej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

4. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. porannej.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 7.30, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45
  • Różaniec – sobota o godz. 16.30

5. Msza św. za zmarłych w grudniu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 8.00.

6. Dzieci Maryi maja swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00 w salkach parafialnych, a schola parafialna w poniedziałek o 14.45 na chórze.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 46 – 86 /parzyste/.

8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielany będzie sakrament chrztu św. i pobłogosławione będą roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – w sobotę o godz. 18.00 w salkach.

9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszam na koncert kolędowo-noworoczny w wykonaniu Kwintetu Blaszanego CON SORDINO. Orkiestra zagra również podczas Mszy św. o godz. 16.00.

10. Świetlica Parafialna czynna będzie we wtorek od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci do skorzystania, a Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą, serdecznie dziękuję.

11. Już minęły dwa lata, odkąd zaczęliśmy się spotykać na I-czwartkowej, wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu, czyli naszej parafialnej Godzinie Świętej. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas modlitwy, która tworzy z nas wspólnotę. Wszystkich, którzy skorzystali z zaproszenia i uczestniczyli w Godzinie Świętej oraz tych, którzy ją prowadzili, zapraszamy na poświąteczne spotkanie. Odbędzie się we wtorek, 16 stycznia po wieczornej Mszy św., w salkach parafialnych.

12. W ubiegły czwartek zmarł posługujący w naszej wspólnocie parafialnej w latach 2009 – 2016 ks. prob. Krystian Gawleński. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj między innymi :

• o tym, że nowy rząd zapowiada ograniczenie liczby lekcji religii w szkołach
  • o znaczeniu szkolnej katechezy i o jej przyszłości

Polecam: świąteczny Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nowy tydzień!