ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO – 31.10.2021 r.

1. Świętujemy dziś 123 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Dziękujemy Bogu za to nasze piękne miejsce modlitwy i modlimy się za wszystkich ludzi, którzy na przestrzeni lat byli i są związani z tą świątynią. Pamiętamy o budowniczych, fundatorach, ofiarodawcach, a także o tych, którzy dzisiaj zdobią kościół kwiatami, sprzątają, w różnoraki sposób dbają o ten nasz Dom Boży. Przy okazji wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom, a także wszystkim Parafianom, za tę troskę, składam serdeczne Bóg zapłać.

Dziś 7 niedziela nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego ks. Jana Machy.
Zapraszam dzisiaj na ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 15.15

2. Witam serdecznie pośród nas ks. prob. Tadeusza Kalisza, budowniczego nowego kościoła pw. NMP Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich, który wygłosi słowo Boże i poprosi o wsparcie powstającej świątyni. Za wszelkie złożone ofiary, również przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Jutro kolekta na potrzeby naszej Parafii, a za tydzień na remont Krypty Katedry.

3. Jutro, w poniedziałek, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas swoją opieką. Msze św. w tym dniu – tak jak w niedzielę.

O godz. 14.00 nieszpory żałobne z procesją na cmentarz. Rodziny osób zmarłych od 01 listopada 2020 r. do końca października 2021 r. proszę o przyniesienie zniczy, które zapalimy od paschału i zaniesiemy na groby. W ten sposób wspomnimy zmarłych w ostatnim roku naszych bliskich.

4. We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny W tym dniu Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za grzechy. Aby im przyjść z pomocą przedstawia Bogu modlitwy i odpusty zyskane przez żyjących, a przede wszystkim ofiarę Chrystusa uobecniającą się we Mszy świętej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00; 9.00; 17.00.
Po Mszy św. o godz. 9.00 przejdziemy w procesji na cmentarz, gdzie pomodlimy się za naszych zmarłych.

5. Można w tych dniach zyskiwać odpusty za zmarłych; nawiedzając kościół od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, a także w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych. Trzeba też spełnić pozostałe warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Papieża, wolność od przywiązania do grzechu.

6. Różaniec za zmarłych odmawiać będziemy od wtorku 2 listopada do wtorku 9 listopada; od wtorku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o 16.30; w przyszłą niedzielę o 15.30 w poniedziałek o 7.30. Zalecania można składać w zakrystii, kartki wyłożone są w przedsionku kościoła.
Msze św. za tych zmarłych zalecanych będą odprawione: we wtorek /2.11./ o g. 9.00; w środę /3.11./ i czwartek /4.11./ o 17.00; w przyszłą niedzielę /7.11./ o 16.00.

7. Nowenna do MB Nieust. Pomocy – środa po porannej Mszy. Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami. Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W tych dniach Msze św. o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego i do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

9. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po Mszy św. porannej.

10. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00, a po niej i różańcu – zbiórka ministrantów i kandydatów.

11. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o 15.30, a Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkający przy ul. 1 Maja 168 – 200 /parzyste/.

13. Przypominam, że w kościele obowiązują maseczki zakrywające usta i nos. Pamiętajmy również o odpowiednim dystansie osób.
Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msza św. niedzielna o godz. 9.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

15. Świetlica Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

16. Sołtys Mszany będzie pobierać ostatnią w tym roku ratę podatku w dniach 4-5; 8-10 oraz 12 i 15 listopada w Urzędzie Gminy (na Sali Ślubów), w godzinach pracy urzędu. Prosi o zabranie ze sobą decyzji podatkowych. Jest możliwość płacenia u sołtysa kartą.

17. Jutro, we Wszystkich Świętych, Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli” po raz 26 będzie kwestować przy cmentarzu ma rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży – korzysta z niego ok. 700 osób miesięcznie. Zarząd Fundacji składa serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc.

18. W ramach całego rejonu jastrzębskiego powstaje Wspólnota Oazy Dorosłych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się formować w duchu Ruchu Światło-Życie jako kontynuacja formacji młodzieżowej albo dopiero rozpocząć tę formację w wieku dorosłym lub szukają wspólnoty, by móc wzrastać nieustannie w wierze. Pierwsze spotkanie będzie w niedzielę 7 listopada o godz. 19.00 przy klasztorze Sióstr Boromeuszek w Jastrzębiu Zdroju /przy kościele NSPJ/

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:
• o Litanii do Wszystkich Świętych, w której wymieniamy często egzotyczne imiona – dowiemy się, kim były osoby, które je nosiły

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny/komiks opowiadający historię życia ks. Jana Machy/

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały nowy tydzień!
Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading