III NIEDZIELA WIELKANOCNA, Odpust ku czci św. Jerzego – 26.04.2020 r.

1. W dzisiejszą III Niedzielę Wielkanocną świętujemy nasz Parafialny Odpust ku czci św. Jerzego. Ze względu na panującą epidemię obchodzimy go w bardzo skromnej formie i z minimalnym udziałem wiernych. Suma odpustowa za Parafian o godz. 11.00 Odpustowe Nieszpory o godz. 15.30.

Od dzisiejszej niedzieli jest możliwość uczestniczenia w Mszach św. z naszego kościoła przez transmisję internetową!!! Link: tutaj

2. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna rozpoczyna XII Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do częstej lektury i rozważania słowa Bożego zawartego w Piśmie św., do lektury indywidualnej, ale też w gronie rodzinnym.

3. Zachęcam do modlitwy przez wstawiennictwo MB Piekarskiej – Lekarki Chorych oraz naszego patrona św. Jerzego, aby Pan Bóg zatrzymał panującą epidemię. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, o służbach medycznych i sanitarnych, o przebywających w kwarantannie, prośmy o mądrość i światło Ducha Świętego dla rządzących, a także módlmy się za zmarłych na skutek epidemii. Prośmy również o tak potrzebny deszcz.
Szczególnie zachęcam codziennie o godz. 20.30 do odmawiania różańca w tych intencjach. Przypomina nam o tym codzienne bicie dzwonów o godz. 20.15.
Pamiętajmy również o rozsądnym postępowaniu na co dzień i stosowaniu się do różnego rodzaju zakazów – dla dobra i bezpieczeństwa własnego oraz bliźnich.
Nie zapominajmy o noszeniu maseczek zakrywających nos i usta – również nawiedzając kościół.

4. W naszym kościele w Mszach św. może uczestniczyć 15 osób z rodziny, która zamówiła intencję mszalną
Pamiętajmy jednak, że najlepszym sposobem na uniknięcie zarażenia jest jednak pozostanie w domu.
Pozostajemy w domach i duchowo łączymy się z liturgią sprawowaną w kościele!!!

5. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary na potrzeby parafialne, również za ofiary jakie wpływają na nasze konto parafialne. Jego numer znajdziemy na internetowej stronie parafialnej – parafiamszana.pl

6. We wtorek o godz. 17.00 poodpustowa Msza św. za zmarłych Parafian.

7. Msza św. za Solenizantów kwietnia będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia przez telefon.

8. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony czci Matki Bożej.

9. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w piątek, w który obchodzić będziemy święto św. Józefa Rzemieślnika, o 8.00 /za Czcicieli Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Emerytów i Rencistów /i o 17.00 /za Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne oraz ich rodziców/.

10. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. O godz. 8.00 Msza św. za Członków Żywego Różańca.

11. Dziękuję za wszelkie prace wykonane w ostatnim czasie przy kościele i na cmentarzu.
Bóg zapłać również za dary stołu przyniesione na probostwo.

12. Urząd Gminy w Mszanie informuje, że rusza nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany kotłów w ramach Programu Ograniczenia Niskiej Emisji. Nabór ten jest przeznaczony dla osób zamierzających zrealizować inwestycję w roku 2020. Złożenie wniosku jest równoznaczne z przystąpieniem do udziału w programie i koniecznością wykonania zadania w bieżącym roku. Dotacja będzie udzielona w momencie otrzymania przez Gminę na ten cel dofinansowania. Dofinansowanie udzielane będzie w wysokości 40% – nie więcej niż 5.000 zł na zakup i montaż kotła węglowego lub na pellet oraz w wysokości 50% – nie więcej niż 5.000 zł na zakup i montaż kotła gazowego. Wnioski mogą składać wszyscy zainteresowani mieszkańcy, niezależnie od tego, czy złożyli w latach poprzednich ankietę.
Nabór będzie trwał dwa tygodnie. Zainteresowanych mieszkańców prosimy o wypełnienie i złożenie wniosku w dniach od 27.04.2020 r. do 08.05.2020 r. Wniosek można złożyć:
– osobiście do urny na korespondencję znajdującej się na parterze budynku Urzędu Gminy Mszana,
– drogą elektroniczną, opatrzony podpisem kwalifikowalnym, w tym przypadku liczyć będzie się data wpływu do Urzędu,
– pocztą na adres: Urząd Gminy Mszana, ul. 1 Maja 81, 44-325 Mszana. W tym przypadku liczyć będzie się data wpływu do Urzędu.
Wnioski wraz z niezbędnymi oświadczeniami można pobrać w holu na parterze tut. Urzędu oraz ze strony internetowej Gminy Mszana. Spośród złożonych wniosków w drodze losowania ustalona zostanie kolejność przyznawanych dotacji. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną w kraju losowanie odbywać się będzie on-line dnia 12.05.2020r. o godz. 13.00. Relację z losowania mieszkańcy mogą obserwować na stronie www.mszana.ug.gov.pl/ w odnośniku: „Transmisja Sesji Rady Gminy”.
Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (32) 475-97-59 w Referacie Gospodarki Komunalnej i Funduszy Zewnętrznych.

13. Od dzisiejszej niedzieli znów będzie można w kościele zaopatrzyć się w Gościa Niedzielnego.
W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:
• zanim sąd oczyścił go z zarzutu pedofilii, australijski kardynał spędził w ciężkim więzieniu ponad 13 miesięcy
• Katarzyna ze Sieny, patronka Europy, święta, która doradzała papieżom.
• dlaczego w rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym warto wrócić do lektury Pisma Świętego.
Polecam: nowy Wiesiadnik, i Mały Gość Niedzielny – do nabycia w przedsionku kościoła.

Przypominam. że:
1. Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. obowiązuje aż do odwołania. Uczestniczymy we Mszach św. i nabożeństwach za pośrednictwem transmisji telewizyjnych, radiowych lub internetowych.
2. Aż do odwołania Msze św. w naszym kościele odprawiane są z udziałem najwyżej 15 osób z rodziny zamawiającej intencję mszalną.
3. Nasza świątynia jest otwarta w ciągu dnia do godz. 20.00 i jest miejscem indywidualnej modlitwy każdego w dogodnym czasie.
Proszę pamiętać jednak, że w kościele obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz, że nie może przebywać w nim więcej niż 15 osób jednocześnie!!!
4. Zgodnie z zarządzeniem ks. Arcybiskupa nie ma możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie. Zaleca się wzbudzenie żalu doskonałego /płynącego z miłości/ za grzechy oraz szczere pragnienie /postanowienie/ wyspowiadania się w możliwym najbliższym czasie.
5. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się – nr tel. 32 472 00 93.
6. Niemożliwe jest wyspowiadanie się przez telefon lub inne środki komunikacji społecznej.
7. Z racji zaistniałej sytuacji zaleca się usilnie, aby przyjmować Komunię duchową, po wzbudzeniu skruchy i żalu doskonałego wypływającego z miłości.

Wszystkim życzę, aby nasz patron – św. Jerzy, męczennik,  nieustannie wypraszał nam potrzebne łaski do mężnego wyznawania wiary i w dążeniu ku świętości. Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie epidemii. Św. Jerzy – módl się za nami!
Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

 

Loading