NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024 r.

1. Alleluja! Jezus żyje! On co za nas życie dał. Już Go grobu moc nie kryje. Jak powiedział ZMARTWYCHWSTAŁ! Rozradowani Chrystusowym Zmartwychwstaniem gromadzimy się na Eucharystii, aby świętować najważniejszą prawdę naszej wiary. Skoro Chrystus Zmartwychwstał to i my Zmartwychwstaniemy. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!

Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną, czyli świętowanie 8 dni, jak jeden wielki dzień radości z Chrystusowego Zmartwychwstania.

2. Uroczyste świąteczne nieszpory, które kończą Triduum Paschalne – dzisiaj o godz. 15.15.

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00, nie będzie nieszporów i Mszy popołudniowej.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Jutro kolekta na Wydział Teologiczny UŚ, a w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia, na potrzeby Caritas Archidiecezji.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 w tym czasie okazja do spowiedzi, szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne z rodzicami.
  • Godzina Święta i okazja do spowiedzi – czwartek od 20.00 – 21.00
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 7.30.

5. W środę w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Jastrzębiu-Zdroju o godz. 16.30 biskup Adam Wodarczyk udzielać będzie sakramentu bierzmowania m. in. naszej młodzieży klasy VIII /która zgromadzi się już o 15.55!/. Również w tym dniu w Parafii Podwyższenia Krzyża Św. na Szóstce o godz. 19.00 będzie Konwent Wielkanocny kapłanów naszego dekanatu Jastrzębie Zdrój.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

7. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po porannej Mszy św.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje post piątkowy.

9. Eucharystyczny Ruch Młodych ma swoje spotkanie w piątek o godz. 16.00, Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00 – te spotkania w salkach parafialnych, a zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej

10. W przyszłą niedzielę – II Wielkanocną, obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku trwa już nowenna przed tym świętem.

11. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. 1 Maja 90 – 118 /parzyste/

12. Świetlica Parafialna czynna będzie od wtorku 09.04.

13. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w czynny sposób w liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać lektorom, psalmistom, służbie liturgicznej ołtarza, kościelnym, organistce, orkiestrze, pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim. Bóg zapłać tym, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni!

Bóg zapłać za dary stołu przyniesione na probostwo, Piekarni Kozielski za chlebki na Wielki Czwartek. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary – składam z serca płynące Bóg zapłać!

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • obszerny blok o zmartwychwstaniu Pana Jezusa
  • szereg reportaży i wywiadów o różnej tematyce

Polecam: nowy Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny

KONKURS! Wchodzimy w 30 rok wydawania naszego Wiesiadnika Parafialnego, dlatego przez najbliższy rok jeden z egzemplarzy zaznaczony będzie pieczęcią Parafii – co oznaczać będzie wygraną – książkę, po odbiór której należy zgłosić się do zakrystii.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Pan nam błogosławił, aby pomnażał naszą wiarę, nadzieję miłość oraz niech napełni nas swoim pokojem! – tak bardzo potrzebnym nam, naszym rodzinom i całemu światu

Loading