NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022 r.

1. Alleluja! Jezus żyje! On co za nas życie dał. Już Go grobu moc nie kryje. Jak powiedział ZMARTWYCHWSTAŁ! Rozradowani Chrystusowym Zmartwychwstaniem gromadzimy się na Eucharystii, aby świętować najważniejszą prawdę naszej wiary. Skoro Chrystus Zmartwychwstał to i my Zmartwychwstaniemy. W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy!

Rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną, czyli świętowanie 8 dni, jak jeden wielki dzień radości z Chrystusowego Zmartwychwstania.

2. Uroczyste świąteczne nieszpory – dzisiaj o godz. 15.15. Serdecznie zapraszam.

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00, nie będzie nieszporów i Mszy popołudniowej.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Jutro kolekta na Wydział Teologiczny UŚ i KUL, a w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia i Odpust Parafialny – na potrzeby naszej Parafii.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieust. Pomocy – w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątek o godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30.

5. W środę w kościele Niepokalanego Serca NMP w Ruptawie będzie Konwent Wielkanocny kapłanów naszego dekanatu Jastrzębie Zdrój. O godz. 17.00 Msza św. pod przewodnictwem abpa koadiutora Adriana Galbasa.

6. Msza św. za zmarłych w marcu oraz zmarłych zalecanych będzie odprawiona w czwartek o godz. 17.00

7. Katecheza dorosłych – w czwartek o godz. 18.00 na probostwie.

8. Msza szkolna w piątek o godz. 17.00. W Piątek Wielkanocny nie obowiązuje post piątkowy.

9. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00, a zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek po Mszy szkolnej.

10. W przyszłą niedzielę – II Wielkanocną, obchodzić będziemy święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed tym świętem.

11. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci św. Jerzego. Suma Odpustowa w intencji Parafian z procesją o godz. 11.00, Nieszpory Odpustowe połączone z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.15. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Marek Gwioździk, kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Tychach. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na te uroczystości, zapraszam poczty sztandarowe, panów do baldachimu.

12. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Konopnickiej.

13. Pragnę podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w czynny sposób w liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać lektorom, psalmistom, służbie liturgicznej ołtarza, kościelnym, organistce, orkiestrze, pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim. Bóg zapłać, tym którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni!

Bóg zapłać za dary stołu przyniesione na probostwo, Piekarni Kozielski za chlebki na Wielki Czwartek. Wszystkim za jakiekolwiek prace i dary – składam z serca płynące Bóg zapłać!

14. Caritas Archidiecezji Katowickiej organizuje Dzień Dobra w przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24.04. W ramach imprezy plenerowej w godz. od 12.00 do 18.00 na placu pod katowickim Spodkiem wystąpią na scenie znani artyści muzyki chrześcijańskiej: Magda Anioł, Gabi Gąsior & Holy Noiz, Krzysztof Antkowiak, Adama Krylik, Mietek Szcześniak oraz zespół Albo i Nie. O godz. 15.00 będzie odśpiewana koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed sceną będzie utworzone miasteczko Dobra, gdzie można zapoznać się z działaniami naszej diecezjalnej Caritas, zapewniamy atrakcje dla dzieci i zaplecze gastronomiczne. Dzień Dobra służy promocji wolontariatu i wspólnemu świętowaniu Niedzieli Miłosierdzia. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na naszej stronie www.katowice.caritas.pl.

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • o Zmartwychwstaniu Chrystusa i istocie Świąt Wielkanocnych
  • o tym, w jaki sposób świętują Wielkanoc grekokatolicy i prawosławni

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

  • magnes z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby Zmartwychwstały Pan nam błogosławił, aby pomnażał naszą wiarę, nadzieję miłość oraz niech napełni nas swoim pokojem! – tak bardzo potrzebnym nam, naszym rodzinom i całemu światu.

Loading