JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 20.11.2022 r.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, czyli ostatnia niedziela roku liturgicznego. Podczas nieszporów o godz. 15.30 odmówimy uroczyście akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi, aby zyskać za to odpust zupełny – trzeba też wypełnić pozostałe warunki odpustu.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji – na funkcjonowanie archiwum, muzeum archidiecezjalnego i galerii. Bóg zapłać za złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej Parafii, na opał do ogrzewania naszych budynków kościelnych.

3. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu – czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Miłosierdzia Bożego – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota godz. 16.30

4. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych – w piątek o godz. 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o 10.00 – w salkach parafialnych.

5. Msza szkolna w piątek o 17.00, a po niej zbiórka ministrantów i kandydatów.

6. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok kościelny.

Zachęcam do podjęcia trudu abstynencji od napojów alkoholowych na czas Adwentu.

Już dziś zapraszam też na Roraty, które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

7. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy ks. Styry.

8. Od najbliższej soboty rozpoczną się w naszej Parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan wywieszony jest w gablotce i dostępny jest na parafialnej stronie internetowej. Kolęda odbędzie się w południowej części naszej Parafii.

9. Dzieci, które lubią śpiewać zapraszam do tworzonej scholi, spotkanie będzie w sobotę o godz. 11.00 na chórze w kościele.

10. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę w godzinach od 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci. Bóg zapłać Paniom opiekującym się Świetlicą.

11. Związek Emerytów i Rencistów w Mszanie zaprasza na zabawę Andrzejkowo-Barbórkową w lokalu Astoria w czwartek 24.11. o godz. 16.00. Chętni proszeni są o zapisanie się u Członków Zarządu.

12. Wójt Gminy Mszana informuje, że Gmina Mszana przystąpiła do samodzielnego zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych na terenie Gminy Mszana na sezon grzewczy 2022/2023. Wnioski o preferencyjny zakup węgla są do pobrania w Urzędzie Gminy lub ze strony internetowej urzędu. Można je składać w formie papierowej w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Gminy w dni robocze w godzinach pracy urzędu lub w formie elektronicznej poprzez Platformę ePUAP przy użyciu podpisu kwalifikowanego. W celu zapewnienia mieszkańcom odbioru węgla do końca 2022 r. wnioski te prosimy składać do środy 30 listopada br.

13. Kino Pegaz działające w Wodzisławskim Centrum Kultury zaprasza na film fabularny o kard. Stefanie Wyszyńskim pt.: ”Prorok”. Wyświetlany będzie: 25.11. o 17.00; 29.11. o 18.00; 30.11. o 17.00; 1.12. o 18.00; 2.12. o 15.00 i 17.00; 4.12. o 15.00 i 17.00; 6.12. oraz 8.12. o 11.00 i 18.00

14. Z naszego kościoła są transmitowane przez Internet: Msze św. niedzielne o godz. 9.00 i 16.00 oraz Msze św. i nabożeństwa w ciągu tygodnia.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • o podjętej przez 10 współczesnych malarzy próbie namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego wg wizji św. Faustyny opisanej w „Dzienniczku”

W „Małym Gościu Niedzielnym” dzisiaj m. in.:

  • zdrapka adwentowa
  • o czekaniu nie tylko adwentowym w rozmowie z Adamem Szewczykiem autorem tegorocznej piosenki roratniej
  • o siostrze niepokalance, nauczycielce fizyki, która w klasztorze odkryła swoją pasję do astronomii

Lampiony roratnie w cenie 20 zł można nabyć w zakrystii.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

Loading