IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Błogosławieni jesteśmy my, którzy nie widzieliśmy Pana, a wierzymy w Niego. Błogosławieni jesteśmy my, gdy – tak jak teraz – gromadzimy się, by słuchać słowa Bożego i zachowywać je w sercach. Błogosławieni jesteśmy my, którzy zostaliśmy wezwani na ucztę Baranka.

Nieszpory niedzielne – dzisiaj o godz. 15.30.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii – na bieżące rachunki /prąd, gaz, woda, ścieki/ Za wszelkie ofiary i przelewy na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać! Za tydzień kolekta na potrzeby naszej archidiecezji – na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

3. Msza św. za Solenizantów stycznia będzie odprawiona we wtorek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

4. Zapraszam na nabożeństwa:

• Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św.
  • Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00, w tym czasie okazja do spowiedzi, a szczególnie zapraszam dzieci Wczesno i Pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  • Godzina Święta, Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 20.00 – 21.00 – w tym czasie okazja do spowiedzi.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek godz. 7.45.
  • Różaniec – sobota o godz. 7.30.

5. W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 8.00 i 17.00. Kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne

W tym dniu również w całym Kościele obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, jest to także dzień modlitw w intencji katechizacji dorosłych.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00 i 17.00. Zachęcam do odnowy życia sakramentalnego oraz do udziału w nabożeństwach: o powołania w czwartek, do Serca Pana Jezusa w piątek i Niepokalanego Serca Maryi w sobotę.

7. W piątek wspominać będziemy św. Błażeja, biskupa i męczennika, który jest patronem od gardła. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 17.00 oraz w czwartek po Mszy o 17.00 będzie możliwość przyjęcia błogosławieństwa św. Błażeja.

8. Spotkanie Członków i Sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – w piątek po Mszy.

9. Msza św. szkolna w piątek o godz. 17.00 – poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i I Komunii św., a po niej zbiórka ministrantów i kandydatów.

10. Eucharystyczny Ruch Młodych ma spotkanie w piątek o 15.45, a Dzieci Maryi w sobotę o10.00.

11. Schola parafialna ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 11.00 na chórze w kościele.

12. W przyszłą niedzielę wspominać będziemy św. Agatę, która jest czczona jako obrona przed pożarami i niebezpieczeństwami. Po Mszach św. poświęcenie chleba św. Agaty, wody i soli.

13. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy 1 Maja 120 – 166 /parzyste/.

14. W czwartek będziemy uprzątać stajenkę i wystrój świąteczny naszej świątyni. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszam po wieczornej Mszy św.

15. Świetlica Parafialna czynna będzie w środę od godz. 16.00 – 18.00. Zapraszam chętne dzieci i dziękuję Paniom, które opiekują się naszą Świetlicą.

16. Przypominam, że w sobotę 11 lutego o godz. 15.00 zapraszam mieszkańców i rodziny północnej części naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski

17. Pragnę przypomnieć o opłatach za miejsca grobowe i wywóz śmieci. Groby, których rezerwacja po 20 latach od pochówku nie będzie przedłużona przeznaczone będą do pochowania kogoś innego.

18. Kancelaria Parafialna czynna jest pół godziny po Mszy św.: w poniedziałek, środę i piątek – rano, we wtorek i czwartek – wieczorem. Można też załatwiać sprawy telefonicznie.

19. Sołtys sołectwa Mszana będzie wydawać decyzje podatkowe i dotyczące opłaty za odbiór odpadów – od poniedziałku 30 stycznia, do piątku 3 lutego, w godzinach 8.00 – 14.00, na parterze Urzędu Gminy w Mszanie.

20. Serdeczne Bóg zapłać O. Arkadiuszowi Sitko SVD za zastępstwo i posługę pośród nas.

Polecam: nowy Wiesiadnik, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli, błogosławieństwa Bożego i zdrowia na cały nowy tydzień!