IV NIEDZIELA WIELKANOCNA, ODPUST PARAFIALNY – 25.04.2021 r.

1. W dzisiejszą IV Niedzielę Wielkanocną świętujemy nasz Parafialny Odpust ku czci św. Jerzego. Ze względu na panującą pandemię obchodzimy go, podobnie jak przed rokiem, w bardzo skromnej formie i z minimalnym udziałem wiernych. Serdecznie witam pośród nas kaznodzieję odpustowego ks. Jerzego Chybickiego z Opola. Suma Odpustowa za Parafian o godz. 11.00 Odpustowe Nieszpory o godz. 15.30.

2. Dzisiejsza IV Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień szczególnej modlitwy za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tych intencjach w swoich indywidualnych modlitwach.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszelkie ofiary, a także za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać Za tydzień kolekta na Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

4. Jest możliwość dzisiaj, w niedzielę, przyjąć Komunię św. poza Mszą św. o godz. 8.30; 10.30 i 12.30.

5. Jutro, w poniedziałek, o godz. 17.00 poodpustowa Msza św. za zmarłych Parafian.

6. Nowenna do MB Nieust. Pomocy w środę po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi. Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o godz. 7.45. Różaniec – w sobotę o godz. 7.30

7. Msza św. za Solenizantów kwietnia będzie odprawiona w piątek o godz. 17.00. Proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

8. Od soboty rozpoczynamy miesiąc maj – szczególnie poświęcony czci Matki Bożej.

Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy: w sobotę o 16.30, w niedzielę o 15.30, w poniedziałek o 7.30, a od wtorku do piątku o 17.30

9. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, w którą obchodzić będziemy święto św. Józefa Rzemieślnika., Msze św. w tym dniu o godz. 8.00; 12.00 i 17.00.

10. Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszej świątyni w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ul. Wesołej. Dziękuję również za dary stołu przyniesione na probostwo.

11. Nadal utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. dla wiernych archidiecezji katowickiej, osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zagrożeniem. Nasz kościół jest ozonowany, dezynfekowany – dla naszego bezpiecznego w nim przebywania. Może w nim przebywać jednocześnie TYLKO 20 osób, czyli rodzina zamawiająca intencję mszalną! Pamiętajmy w kościele i na zewnątrz o maseczkach zakrywających usta i nos oraz o odpowiednim dystansie osób. Zachęcam też do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.

Wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła są transmitowane przez Internet.

12. Nasz kościół jest otwarty przez cały dzień, można więc – do czego zachęcam – przyjść o dowolnej porze na modlitwę. W przedsionku znajduje się bezdotykowa kropielnica z wodą święconą. Można też zabrać wyłożone tam maseczki przekazane parafiom przez Wojewodę.

13. Trwają prace porządkujące i zabezpieczające skarpę na naszym cmentarzu od strony parku. Bardzo proszę zachować ostrożność przebywając w rejonie prac. Proszę również nie korzystać z chodnika pod skarpą, ale dla bezpieczeństwa przechodzić przez cmentarz

W „,GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• tekst porównujący stosowane obecnie szczepionki przeciwko koronawirusowi – również pod kątem skuteczności i efektów ubocznych

• o kierownictwie duchowym – czym jest i dlaczego jest takie ważne

W „,MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM” m. in.:

• wyjątkowy dodatek – obraz z wizerunkiem św. Józefa, opiekuna Jezusa, oraz modlitwą za jego wstawiennictwem

• dlaczego św. Jan sprowadził Matkę Bożą do Efezu

• o pierwszej złotej olimpijce z Polski

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę, aby nasz patron – św. Jerzy, męczennik, nieustannie wypraszał nam potrzebne łaski do mężnego wyznawania wiary i w dążeniu ku świętości.

Życzmy sobie również dużo zdrowia duszy i ciała w dobie pandemii. Św. Jerzy – módl się za nami! Niech Dobry Bóg ma nas w swojej opiece!!!

Loading