IV NIEDZIELA ADWENTU, WIGILIA – 24.12.2023 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu i Wigilię Bożego Narodzenia. Nasze adwentowe czuwanie dosięga szczytu. To już dziś Noc Narodzenia. Jako pielgrzymi wiary spieszymy ku tej właśnie Nocy, kiedy objawi się chwała Pańska. Wzorem adwentowego czuwania jest Matka oczekiwanego Zbawiciela – cicha i milcząca, rozważająca w sercu Boże tajemnice. Prośmy Boga, aby całe nasze życie było prawdziwym czuwaniem, jedną wielką wigilią, aż Pan przyjdzie.

2. Msze św. dzisiaj o godz. 7.00, 9.00 i 11.00, nie będzie Mszy św. popołudniowej. Można zabrać z kościoła Światło Betlejemskie. Niech ono zapłonie na naszych stołach podczas Wieczerzy Wigilijnej. Nie zapominajmy też, aby podczas Wieczerzy nie zabrakło fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa, a także wspólnej modlitwy za żyjących, obecnych i nieobecnych przy stole oraz za zmarłych. Pamiętajmy też, że wspólne łamanie się opłatkiem jest symbolicznym gestem dzielenia się miłością z wszystkimi ludźmi. Niech też nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd.

O północy zapraszam na uroczystą Pasterkę w int. Parafian.

Okazja do spowiedzi dzisiaj pół godziny przed Mszą św. oraz od 13.00 – 15.30.

3. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, również za przelewy na konto parafialne, składam serdeczne Bóg zapłać! Kolekta podczas Pasterki – na Fundusz Obrony Życia, jutro – w I święto na potrzeby parafialne, a w II święto tradycyjnie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego

4. Jutro, w poniedziałek, przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w niedzielę. Zapraszam również na uroczyste, świąteczne, kolędowe nieszpory, które rozpoczniemy o godz. 15.15.

5. We wtorek święto św. Szczepana. Msze św. o 7.00, 9.00 i 11.00. Poświęcimy wtedy owies.

6. W środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 7.00, podczas której poświęcimy wino.

7. Zapraszam na nabożeństwa:

  • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – w środę po Mszy św. porannej.
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia – piątek o 7.45.
  • Różaniec – sobota 16.30.

8. W czwartek przypada święto świętych Młodzianków. O godz. 9.30 Msza św. za wszystkie Dzieci naszej Parafii oraz za Matki oczekujące potomstwa – po Mszy specjalne indywidualne błogosławieństwo.

9. Msza św. za Małżonków przeżywających kolejne rocznice ślubu w IV kwartale będzie w piątek o godz. 8.00 – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii.

10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to święto rodzin chrześcijańskich – módlmy się o ich świętość, zwłaszcza dla rodzin naszej Parafii.

Jest to również ostatni dzień Roku Pańskiego 2023. O godz. 9.00 Msza św. za Solenizantów grudnia – proszę o imienne zgłoszenia w zakrystii, a o 16.00 Msza św. za Parafian. Po tej Mszy – nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Po każdej Mszy św. w tym dniu odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus – za co można w tym dniu zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

11. Od środy wznowione będą odwiedziny kolędowe. Przypominam, że kolęda jest w północnej części naszej Parafii, a za rok będzie w południowej część Parafii.

12. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyozdobili świątecznie naszą świątynię, którzy zbudowali stajenkę. Dziękuję ofiarodawcom choinek i ozdób choinkowych. Bóg zapłać za wszelkie zaangażowanie przy Parafii i wykonane prace. Dziękuję też wszystkim dzieciom, młodzieży, dorosłym i scholi, którzy uczestniczyli tak licznie w tegorocznych roratach. Dziękuje również za dary stołu przyniesione na probostwo.

Bóg zapłać za pomoc w sprzątaniu naszego kościoła w minionym tygodniu, tym razem proszę o pomoc Parafian mieszkających przy ulicy Mickiewicza 187 – 207 /nieparzyste/ oraz 174 – 182 /parzyste/.

13. Sołtys i Rada Sołecka w Mszanie zapraszają na Sylwestra pod chmurką w Altanie Sołeckiej w Mszanie. Początek o godzinie 22.00. W programie: muzyka i życzenia, grillowanie, poczęstunek. Wstęp wolny.

W świąteczno-noworocznym „Gościu Niedzielnym” dzisiaj za 15 zł, m. in.:

  • audiobook „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia; czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie; jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów.

Polecam: świąteczny Wiesiadnik i Mały Gość Niedzielny. Są do nabycia także opłatki duże i małe za dowolną ofiarę.

Parafianom i Gościom życzę radości z Narodzenia Pańskiego, umocnienia wiary, nadziei i miłości oraz błogosławieństwa Bożej Dzieciny na ostatni tydzień Roku Pańskiego 2023!

Loading